Jump to content

Zakonski rok za odgovor


Petar9949

Preporučene objave

Poštovani!

Podnio sam prigovor HEP-u zbog nebrige oko okoliša trafostanice koja se nalazi na susjednoj parceli,a koju je drugi susjed prisvojio i koristi je 

u poljoprivredne svrhe.Znači pravi botanički vrt koj se svakodnevno zalijeva i prilikom kojeg su sva vozila u mom dvorištu isprskana zemljom i mokra.

Susjed se pravi lud i nastavlja po svome.Jedan djelatnik HEP-a zadužen za okoliš objekata mi je neslužbeno rekao da kabeli pod zemljom trebaju vodu i korijenje

što smatram izrugivanjem.Službeno sam prije 15 dana mailom poslao prigovor ,na koji sam dobio odgovor da je prigovor zaprimljen i poslan zaduženim službama na 

rješavanje.Zanima me koliko moram čekati na odgovor i kakva su moja prava glede ovog problema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne postoji zakonski rok, jer se radi o sporu glede susjedskih prava, odnosno štetnih imisija - HEP je vlasnik susjedne zemljišne čestice, a susjed je pošteni ili nepošteni posjednik, to valja otkriti, je li njemu netko to dopustio ili on to radi po svom nahođenju. Ako radi po svom nahođenju, onda je teško da HEP nešto može poduzeti, odnosno susjedska prava odnose se samo na vlasnike susjednih nekretnina, dok se u odnosu na štetne imisije to odnosi na one koji koriste nekretninu. Vaš spor je radije sa susjedom, nego sa HEP-om. Vi ste eventualno mogli obavijestiti HEP da netko protupravno koristi njihovu nekretninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija