Jump to content
WhatAMess

Skrbništvo nad unukom

Preporučene objave

Pozdrav, molila bih savjet vezano za skrbništvo nad unukom. Kćer mi je mlađi punoljetnik i pred završetkom srednje škole. U kratkotrajnoj vezi ostala je trudna. Ne želi odati ime oca i (barem za sada) ne želi zadržati dijete kad se rodi. Još uvijek se nadam da će promijeniti mišljenje kad rodi i vidi bebu, no ukoliko se to ne dogodi ne bih željela da beba završi u domu za nezbrinutu djecu. Ja i suprug spremni smo skrbiti o bebi, no to bi zahtijevalo od mene da uzmem rodiljni  dopust budući sam u radnom odnosu. Kćer je suglasna s time da mi preuzmemo brigu o bebi. Molim savjet. Unaprijed zahvaljujem.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pokušajte se raspitati o srodničkom udomiteljstvu kod Centra za socijalnu skrb, to daje kćeri mogućnost da vidi svoje dijete, a nije konačno kao lišenje roditeljske skrbi i posvojenje od strane druge osobe. Može li suprug brinuti o bebi, jer kao udomitelj ne biste imali pravo na roditeljski dopust, čini mi se, no vjerujem da ćete od centra dobiti sve potrebne informacije.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad