Jump to content

produženo mirovinsko osiguranje


iriminage

Preporučene objave

 
 
Molim jedan kratki odgovor.
Imam 13 godina staža i trenutno radim na određeno radno vrijeme.
Pročitao sam na stranicama HZZO - a, da nakon prestanka radnog odnosa na određeno radno vrijeme,kao nezaposlena osoba,  mogu uplaćivati produženo mirovinsko osiguranje.
Moje pitanje je da li ću ako to produženo osiguranje nastavim plaćati do ukupno 15 godina radnog staža, ostvariti pravo na starosnu mirovinu (kad napunim 65 god i par mjeseci).
Što bi značilo da te dvije godine nisam proveo u stvarnom radnom odnosu a da mi se računaju kao tkz "radni staž" za ispunjenje min. uvjeta za starosnu mirovinu.Tako bih imao 13 stvarnih godina radnog staža i te dvije stečene kroz produženo plaćanje mirovinskog staža.
Da li je to moguće ?
Hvala
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguce je, kad zavrsite nakon ovog rada na odredjeno na burzi pokrenite zahtjev za placanje produzenog osiguranja (zahtjev morate pokrenuti unutar 12 mjeseci od prijave na burzu - gubitka posla) ali ako se prijavite protekom deset mjesecu trajanja burze morate platiti odjadnom cijeli iznos za proteklih 10 mjeseci a taj iznos bi mogao biti  cca 5800 kn, ako ne platite u roku 15 dana oderat ce vas velikim kamatama.

Zato je najbolje odmah se prijaviti i poceti odmah placati redovno mjesecno cca 580 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija