Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Generatori

Ovršno pravo

Preporučene objave

Molio bih savjet,

2006 godine Porezna uprava podnijela  je Ovršni prijedlog Općinskom  sudu o uknjižbi prava zaloga radi osiguranja poreznog duga na mojoj nekretnini.

2017 god. otplaćen je dug sa kamatama ( dug se otplaćivao 11 god ).

Iste godine, 2017 Porezna uprava izdala je potvrdu o naplaćenom dugu i da više nema nikakvih potraživanja , te proslijedila DOO-u da daju nalog za  brisanje.

DOO-o mi je poslalo dopis da sam im dužan platiti troškove osiguranja, te da će mi nakon toga brisati uknjižbu.

Smatram da to nije u redu jer sam oslobođen svih sudskih troškova, a i prošao je rok od 5 odnosno 10 god nakon kojeg troškovi odlaze u zastaru nakon pravomoćnosti.

Unaprijed zahvaljujem 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Tada im odgovorite na njihov dopis svojim dopisom u kojemu ćete navesti ovo što ovdje navodite, ali nažalost, oslobođeni ste vlastitih sudskih troškova, ne onih kojima ste izloženi zbog svog neuspjeha u ovršnom postupku, a zastara mi se čini da nije nastupila ako je dolazilo do prekida zastare uplatama u korist duga (kako u korist glavnice, tako i u korist troškova).

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad