Jump to content

Ovršno pravo


Generatori

Preporučene objave

Molio bih savjet,

2006 godine Porezna uprava podnijela  je Ovršni prijedlog Općinskom  sudu o uknjižbi prava zaloga radi osiguranja poreznog duga na mojoj nekretnini.

2017 god. otplaćen je dug sa kamatama ( dug se otplaćivao 11 god ).

Iste godine, 2017 Porezna uprava izdala je potvrdu o naplaćenom dugu i da više nema nikakvih potraživanja , te proslijedila DOO-u da daju nalog za  brisanje.

DOO-o mi je poslalo dopis da sam im dužan platiti troškove osiguranja, te da će mi nakon toga brisati uknjižbu.

Smatram da to nije u redu jer sam oslobođen svih sudskih troškova, a i prošao je rok od 5 odnosno 10 god nakon kojeg troškovi odlaze u zastaru nakon pravomoćnosti.

 

Unaprijed zahvaljujem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tada im odgovorite na njihov dopis svojim dopisom u kojemu ćete navesti ovo što ovdje navodite, ali nažalost, oslobođeni ste vlastitih sudskih troškova, ne onih kojima ste izloženi zbog svog neuspjeha u ovršnom postupku, a zastara mi se čini da nije nastupila ako je dolazilo do prekida zastare uplatama u korist duga (kako u korist glavnice, tako i u korist troškova).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija