Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Sign in to follow this  
anton887

Dioba djeci

Preporučene objave

Molim vas za odgovor. Otac bi raspodijelio meni i bratu sada za zivota svu imovinu da svakom ide po pola. Mi bi to pristali...medjutim, postoje nekoliko cestica zemlje za koje ce se morati ici kasnije u spor s ostalima koji su upisani na cesticama kao i otac...Pitanje je moze li otac unaprijed ugovorom odrediti da po okoncanju tog buduceg spora nakon njegove smrti sto god da dobije da se to mora po njegovoj zelji takodjer podijeliti na brata i mene? 

 

Puno hvala

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
, anton887 je napisao:

moze li otac unaprijed ugovorom odrediti da po okoncanju tog buduceg spora nakon njegove smrti sto god da dobije da se to mora po njegovoj zelji takodjer podijeliti na brata i mene? 

 

, Matrix je napisao:

Da li ste vi jedini očevi nasljednici?

 

, anton887 je napisao:

Da..brat , ja i majka...uglavnom brat i ja u ovom slucaju .

Nepotrebno je da unosite takav uglavak u ugovor kad je iz opisanog činjeničnog stanja sasvim izvjesno da bi takvu imovinu nasljedili, naravno pod uvjetom pozitivnog ishoda u sporu. 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Da..ali bi se otac na taj nacin htio osigurati da cemo doista podijeliti na nas dvoje odnosno da se ne bi kasnije natezali kome vise pripada...Je li moguce takvu buducu radnju staviti u ugovor i je li kao takva valjana?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 4 sati , anton887 je napisao:

Je li moguce takvu buducu radnju staviti u ugovor i je li kao takva valjana

Moguće je, na takav stav upućuju odredbe čl. 480 ZOO

 

prije 4 sati , anton887 je napisao:

da se ne bi kasnije natezali kome vise pripada.

 Nasljedili bi u jednakim dijelovima, no vas zanima ono prvo i kao što smo rekli, moguće je. 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  



×