Jump to content
ad1989

Pronevjera

Preporučene objave

Poštovani,

zanima me bivši poslodavac me tereti za otuđivanje novaca i falsificiranje nekakvih potpisa a ja sam samo sebe potpisivao nikog drugog i sada mi se vodi postupak za 13000 kn te me zanima kako bih mogao proći s obzirom da svoju obranu temeljim na iskazu krivih isplata jer sam radio u kladionici i poslodavac me natjerao da potpišem izjavu da sam otuđio novac a imam i problem jer sam već osuđivan za kazneno djelo prevare te sam dobio uvjetnu osudu. Naravno da im taj novac mislim vratiti.

Uređeno od ad1989

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Jeste li otuđili tih 13.000,00 kn od poslodavca ili niste? Smatrate da ste krivi za pronevjeru, no ne i za drugo djelo, krivotvorenje isprave? Onda ćete se očitovati djelomično krivim, za jedno djelo da, a za drugo ne. Imate li branitelja? U kojoj je fazi postupak, je li već podignuta i potvrđena optužnica? Jeste li već iznijeli obranu kod državnog odvjetnika, gdje ste audio-video snimljeni? Što ste tamo rekli?

Podijeli ovu objavu

U neku ruku jesam...smatram da sam kriv za pronevjeru no ne i za drugo djelo, imam branitelja postupak je u tijeku da sam dobio optužnicu u kojoj mi traže 10 mjeseci zatvora bezuvjetnog obranu sam iznosio samo u policiji pred kamerama i tamo sam rekao da sam u velikim isplatama napravio minus u blagajni i da sam poslodavca pogreškom svojom doveo u minus

Podijeli ovu objavu

Držite se toga onda, jer se ovo djelo može počiniti samo iz namjere, ne iz nehaja, što znači da ste Vi trebali namjerno zadržati novac za sebe, a ne kroz slučajne greške u korist trećih osoba. Vi, dakle, niste za sebe zadržali 13.000,00 kn, nego ste krivo isplaćivali trećima? Jeste li namjerno krivo isplaćivali trećima, tako da bi oni Vama pogodovali u tom smislu, isplatili dio nagrade Vama i slično?

Podijeli ovu objavu

Ne nisam namjerno isplaćivao ali kad je došao voditelj u kontrolu toliko je falilo u blagajni i dao je iskaz da sam ja novac uzeo za sebe 

Podijeli ovu objavu

Onda to nije pronevjera jer Vi niste novac koji Vam je povjeren na radu zadržavali za sebe. To što ste potpisali takvu izjavu u kaznenom postupku trebate opovrgnuti i reći da ste navedeno potpisali pod prisilom, odnosno pritiskom zbog straha od kaznenog progona i zbog straha od gubitka posla, nadajući se da će poslodavac Vas ostaviti na radnom mjestu. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad