Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Pravda1234

Godisnji odmor, blagdan i slobodan dan

Preporučene objave

Postovani, imala sam godisnji odmor od 12.8. do 26.8. ove godine. U godisnji mi je pala i Velika Gospa. Inace radim na standu u centru koji je odlucio za Gospu ne raditi. Moji poslodavci su tada odlucili dan Velike Gospe svima racunati kao slobodan dan. Osim toga, i meni si rekli kako mi taj dan racunaju kao slobodan, no misljenja sam da sam zbog tog blagdana u vrijeme godisnjeg, imala pravo na jos jedan dan godisnjeg, te da mi dan godisnjeg nikako nisu smjeli racunati kao slobodan.

Poslodavci, naravno, tvrde da to nije tako. Pa mi Vi, molim Vas, recite jesam li zbog tog blagdana tokom godisnjeg trebala dobiti dan dodatno, pa su me zakinuli za taj dan, ili ne pa je godisnji koji sam imala u redu? 

Hvala svima unaprijed

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 2 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Ako su svima "uzeli" dan godišnjeg, pa i Vama, onda je u redu, po mom mišljenju.

Jedino sam ja bila na godisnjem odmoru u tom periodu. Druge cure nisu radile jer ni centri nisu radili za Veliku Gospu, pa su im to racunali kao slobodan dan iako mislim da ni to nisu smjeli napraviti.

No bitno mi je je li meni oduzet dan godisnjeg prema zakonu, tj. da li poslodavac takav blagdan usred godisnjeg ima pravo racunati kao slobodan, ili je duzan dati jos jedan dan godisnjeg s obzirom da je to blagdan koji je neradan. No hvala na odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad