Jump to content

mirovina rješenjem isplate otpremnine


kbszeljko

Preporučene objave

Poštovani članovi,radim u uredu državne uprave 38 godina i imati ću 09.11. punih 59 godina života, ali mi priznaju samo od 2001 g. taj ured iako ja iste poslove radim svi 38 godina, samo što su se prije uredi drugačije zvali,ali poslovi su nili potpuno isti---konkretno samo matičarstvo, a tek od 2001 g. su osnovani Uredi državne uprave. Uz umjetno nazvanu stimulirajuću otpremninu odlazim u mirovinu sa 15.12. ove godine, što je potpuno neprirodno, ali vjerujem da si je država tako naštimala da nama 600 djelatnika koji smo dobili ponude ne mora isplatiti božičnicu. 

Ja bi nekoga od Vas tko zna, a vjerujem da Vas ima jako puno zamolila da me po koracima uputi što ja redom moram raditi i sa kojim datumom da bi pokrenula slijed odlaska u mirovinu--moram napomenuti da imam i drugi stup uplaćivan od prvoga dana i iz njega bih uzela maksimalni iznos u gotovini, pa me zanima koji to je postupak.

Sada do 01.10. moramo potpisati pristanak na odlazak u mirovinu, pa me zanimaju koji su moji obavezni slijedeći koraci od tog potpisa, pa do odlaska u mirovinu.

Iskreno Vas molim---onoga tko će mi odgovoriti da to napravi što prije, ali i da u svoj odgovor stavi koji postotak od drugoga stupa imam pravo uzeti u gotovini i što moram napraviti -koji postupak, da bi dobila tu gotovinu.

Znam da je pitanje previše opširno, ali ja Vas molim bar dio odgovora za sada, pa Vas budem dalje ispitivala što ne budem znala i gdje budem zapela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana, dali ste si preko HZMO-a informativno izracunali mirovinu iz I i II stupa, ako niste onda to napravite na ovaj nacin:

"za izracuna mirovine buducem umirovljeniku trebaju se znati njegov "prosjecni vrjednosni bodovi" za sve godine njegovog radnog staza, ako ste vec u FINI izvadili "log i pass", onda se preko e-gradjani mozete dati izracunati mirovinu na stranicama HZMO-a, ako nemate "log i pass" za e-gradjani, prvo otidjite u najblizu FINU i prema postupku navedenom u linku to obavite.

Ako jos nemate uvjet za neku od mirovina „prijevremena starosna mirovina“ ili „starosna mirovina“ a takodjer ako imate uvjet za „starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika“, postavite kod izracuna uvjet na „mirovinu bez uvjeta“.

"
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, malicovjek je napisao:

Postovana, dali ste si preko HZMO-a informativno izracunali mirovinu iz I i II stupa, ako niste onda to napravite na ovaj nacin:

"za izracuna mirovine buducem umirovljeniku trebaju se znati njegov "prosjecni vrjednosni bodovi" za sve godine njegovog radnog staza, ako ste vec u FINI izvadili "log i pass", onda se preko e-gradjani mozete dati izracunati mirovinu na stranicama HZMO-a, ako nemate "log i pass" za e-gradjani, prvo otidjite u najblizu FINU i prema postupku navedenom u linku to obavite.

 

Ako jos nemate uvjet za neku od mirovina „prijevremena starosna mirovina“ ili „starosna mirovina“ a takodjer ako imate uvjet za „starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika“, postavite kod izracuna uvjet na „mirovinu bez uvjeta“.

 

"

Poštovani

Izvadila sam prosječnu mirovinu u mirovinskom preko e građana, ali me sada zanima pitanje otpremnine za cijelo vrijeme rada, a ne samo ovih 18 godina, jer se tu osječam prevareno,

Svih 38 godina radim isti posao, a samo su se imena mijenjala od ureda---ja i moja stolica i danas smo isti i sada mi se isplaćuje otpremnina za samo 18 godina otkad je taj isti ured dobio naziv ured državne uprave.

Pomozite ako netko zna što da radim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija