Jump to content

oduzeto djete majci


globalica

Preporučene objave

Poštovani,
Krajem svibnja su mi oduzeli dijete radi toga sto se bavim jogom i idem na seminare i imam istocnjacko uvjerenje i nacin razmisljanja, odredena je privremena mjera koja mi se nije smijela uzeti jer je privremena mjera bila vec kod mene od 2016 u kojoj je pisalo da je rok zalbe 8 dana i nitko se nije zalio na nju i pisalo je da ta mjera traje do kraja parnicnog postupka. Zalila sam se na zupanijski sud i nazalost spis je otisao u Pulu i poznato je vec da Pula samo prepise presudu prvostupanjskog suda. 
Moj bivsi je trazio na temelju pravomocnost presude i sada citam e-spis i pise da je 14.9.2019 donjeta odluka o pravomocnosti, ja pisem trenutno ustanovnu tuzbu jer imam jako puno razloga za nju  ..
Prvo: Mene zanima da li se moze donjeti pravomocnost bez da sudac pozove stranke na rociste

Drugo: pitanje podnjela sam podnesak oko izmjene susreta i druzenja sa cetiri pozurnice dosada i sud ne odgovara sto mi je ciniti dalje ?
Trece: zajednicko dijete neprestano  izjavljuje da zeli zivjeti samnom kako je zivjelo i dosada svih ovih godina ..Kome da se obratim za ove izjave, czss ne mari, poliklinika za zastitu djece mi ne odgovara :(
cetvrto: zanima me jos izvanredna ili redovna revizija, koliko se brzo rijesavaju postupci obiteljskog i koji je rok i ima li rok za reviziju ?
hvala na sto prije odgovorima na moja pitanja 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Privremena mjera traje do pravomoćnosti presude, a čini se da je kod Vas donesena suprotna presuda, koja poništava privremenu mjeru. Ako je ista pravomoćna, tada je županijski sud odlučio o njoj. Što se tiče izvanredne ili redovne revizije, prvo biste morali pisati zahtjev da Vam se dopusti pisati reviziju, a za to Vam treba odvjetnik. Rok za reviziju je 30 dana, za ustavnu tužbu isto tako. 

Što se tiče izmjene odluke o viđanjima, ponovno prvo morate ići na centar, podnijeti zahtjev za obvezno savjetovanje, i onda na temelju tog izvješća tražiti izmjenu odluke kod suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, globalica je napisao:


Krajem svibnja su mi oduzeli dijete radi toga sto se bavim jogom i idem na seminare i imam istocnjacko uvjerenje i nacin razmisljanja, odredena je

Pročitao sam na stotine presuda u postupcima obiteljsko-pravne zaštite. S posebnom pozornošću pratim obrazloženja istih i zaista nakon nekih bi mi dobro došlo jačanje tijela i uma uz jogu. 

Moram priznati da još nikada nisam pročitao ovo što vi tvrdite i samim time to je jako zanimljivo za mene. Volio bi pročitati obrazloženje te presude i naročito mišljenje Poliklinike za zaštitu djece i mladih grada Zagreba.

Ako ste sigurni u ovo što tvrdite, anonimizirajte presudu, pošaljite mi je u inbox, nisu mi bitna imena, bitno mi je samo naziv suda koji je donio takvu presudu.

Za desetak dana imam sastanak sa ministrom pravosuđa također u vezi jedne presude obiteljsko-pravne zaštite i mogao bi mu pokazati vašu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikad nikome dijete nije oduzeto zbog takvih banalnih razloga!
Ako mozete kopirati tu obrazlozenje suda bez osobnih podataka, mogli bi vam tocno odgovoriti na pitanje, ali napominjem, sigurno nije zbog toga. 

Iz iskustva znam da stranke oko takvih predmeta uvijek izvrcu istinu, i ako ista , onda je sud preblag i daje se previse sansi a sve na stetu dijeteta zbog kojeg je ovaj zakon i pisan.
 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Gringo je napisao:

Pročitao sam na stotine presuda u postupcima obiteljsko-pravne zaštite. S posebnom pozornošću pratim obrazloženja istih i zaista nakon nekih bi mi dobro došlo jačanje tijela i uma uz jogu. 

Moram priznati da još nikada nisam pročitao ovo što vi tvrdite i samim time to je jako zanimljivo za mene. Volio bi pročitati obrazloženje te presude i naročito mišljenje Poliklinike za zaštitu djece i mladih grada Zagreba.

Ako ste sigurni u ovo što tvrdite, anonimizirajte presudu, pošaljite mi je u inbox, nisu mi bitna imena, bitno mi je samo naziv suda koji je donio takvu presudu.

Za desetak dana imam sastanak sa ministrom pravosuđa također u vezi jedne presude obiteljsko-pravne zaštite i mogao bi mu pokazati vašu.

oprostite da li da slikam svoje obrazlozenje sa prekrizenim svim podacima i posaljem vam ...
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, One je napisao:

Nikad nikome dijete nije oduzeto zbog takvih banalnih razloga!
Ako mozete kopirati tu obrazlozenje suda bez osobnih podataka, mogli bi vam tocno odgovoriti na pitanje, ali napominjem, sigurno nije zbog toga. 

Iz iskustva znam da stranke oko takvih predmeta uvijek izvrcu istinu, i ako ista , onda je sud preblag i daje se previse sansi a sve na stetu dijeteta zbog kojeg je ovaj zakon i pisan.
 

 

iznenadili biste se samo koliko je zena oduzeto dijete od iste sutkinje upravo zbog ovakovih banalnih razloga.
Ponajprije sutkinja sama se nikada nije ni bavila obiteljskim zakonom i nazalost je preuzela cijelu referadu od sutkinje kojoj se ispostavilo da ima tesku bolest, a ta sutkinja koju sam imala prije nje je meni presudila privremenu mjeru i kad je slucaj dosao kod sadasnje sutkinje glavni razlog presude je nazalost istocnjacki nacin razmisljanja i to zbunjuje dijete i to je isto napisalo i psihjatrijsko pisholosko vjestacenje.

Al vi naravno nastupajte na ovaj nacin jer meni je samo na ovakove odgovore bolje da ne odgovoram nista i ne prepirem se s nikim nego vodim bitku dalje.

Samo znam da moje dijete sada pati kod oca i svaki puta place kad mora opet natrag ocu.
Jako je iscpljeno i pospano i neispavano sto kod mene nikada nije bilo.
 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , globalica je napisao:

oprostite da li da slikam svoje obrazlozenje sa prekrizenim svim podacima i posaljem vam ...
 

Kao što sam i napisao, pošaljite mi obrazloženje sudske odluke i mišljenje Poliklinike za zaštitu djece i mladih grada Zagreba. Zacrnite imena, ostavite naziv suda i može ime sutkinje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, globalica je napisao:

Krajem svibnja su mi oduzeli dijete radi toga sto se bavim jogom i idem na seminare i imam istocnjacko uvjerenje i nacin razmisljanja, odredena je p

Trece: zajednicko dijete neprestano  izjavljuje da zeli zivjeti samnom kako je zivjelo i dosada svih ovih godina ..Kome da se obratim za ove izjave, czss ne mari, poliklinika za zastitu djece mi ne odgovara :(
 

Nemojte se ljutiti, ali već nakon prvog vašeg posta uočio sam ove dvije vrlo problematične rečenice koje niste dovoljno razjasnili. U prvoj vi sebe prikazujete kao žrtvu sustava, ali nigdje ne pojašnjavate kako se ta vaša uvjerenja i razmišljanja odnose na zajedničko malodobno dijete?! 

Nema znaka jednakosti između vaših potreba i osjećaja i djetetovih, to je nešto što roditelji vrlo često zanemaruju!

I druga u kojoj navodite da dijete neprestano izjavljuje da želi živjeti sa vama. Nigdje niste naveli dob djeteta? Ali bez obzira na to tvrdim da dijete te dobi, osim ako nije pod pritiskom, neće to neprestano kao papigica ponavljati. Sad me zanima tko navodi dijete te dobi da neprestano izjavljuje da želi živjeti sa vama? Ako to netko radi ispred institucija onda takvu osobu treba prijaviti nadređenima u skladu sa procedurom. Ako to radite vi, onda ste na vrlo skliskom terenu, a jedna od posljedica može biti i ova izmijenjena sudska odluka.

A ovo sve pišem zato što sam u zadnjem vašem postu pročitao sljedeću rečenicu:

prije 7 sati , globalica je napisao:

Samo znam da moje dijete sada pati kod oca i svaki puta place kad mora opet natrag ocu.
Jako je iscpljeno i pospano i neispavano sto kod mene nikada nije bilo.

Sad me zanima sljedeće:

Da li otac zlostavlja dijete?

Ako je vaš odgovor da, da li ste ga prijavili nadležnim institucijama i što su poduzele?

Ako je vaš odgovor ne, onda tvrdim da ovo nije normalna situacija da dijete plače kad ide kod oca i prema pokazateljima u ovakvim slučajevima velika je vjerojatnost da se radi o izmanipuliranom djetetu. Prema tim pokazateljima u samo dvije situacije dijete će odbijati roditelja:

a) ako ga taj roditelj zlostavlja,

b) ako je to odbijanje uvjet bezrezervne ljubavi od strane roditelja s kojim je dijete do sada živjelo i to je ta manipulacija.

Nadam se da sam pogriješio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , globalica je napisao:

iznenadili biste se samo koliko je zena oduzeto dijete od iste sutkinje upravo zbog ovakovih banalnih razloga.
Ponajprije sutkinja sama se nikada nije ni bavila obiteljskim zakonom i nazalost je preuzela cijelu referadu od sutkinje kojoj se ispostavilo da ima tesku bolest, a ta sutkinja koju sam imala prije nje je meni presudila privremenu mjeru i kad je slucaj dosao kod sadasnje sutkinje glavni razlog presude je nazalost istocnjacki nacin razmisljanja i to zbunjuje dijete i to je isto napisalo i psihjatrijsko pisholosko vjestacenje.

Al vi naravno nastupajte na ovaj nacin jer meni je samo na ovakove odgovore bolje da ne odgovoram nista i ne prepirem se s nikim nego vodim bitku dalje.

Samo znam da moje dijete sada pati kod oca i svaki puta place kad mora opet natrag ocu.
Jako je iscpljeno i pospano i neispavano sto kod mene nikada nije bilo.
 

 

 

 

Nesporazum je nastao jer ste napisali da vam je dijete oduzeto, a zapravo se radi o tome da je dijete povjereno ocu a ne oduzeto.
Dva vrlo razlicita pojma.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Gringo je napisao:

Nemojte se ljutiti, ali već nakon prvog vašeg posta uočio sam ove dvije vrlo problematične rečenice koje niste dovoljno razjasnili. U prvoj vi sebe prikazujete kao žrtvu sustava, ali nigdje ne pojašnjavate kako se ta vaša uvjerenja i razmišljanja odnose na zajedničko malodobno dijete?! 

Nema znaka jednakosti između vaših potreba i osjećaja i djetetovih, to je nešto što roditelji vrlo često zanemaruju!

1. da zrtva sustava 

2. otac djeteta ima  dosta veze po institucijama i vecu moc sa financijama i dosta velik politicki vrh iza sebe 

3. od prvog trenutka kad sam morala predati djete ocu, djete je pocelo plakati i govorilo da ne zeli ici ocu zivjeti nego samo posjecivati 

4. dijete zivi samnom od samog pocetka sve do dosadasnje zivotne dobi i tu izgraden njegov zivot

5. otac je dvaput presudeni obiteljski nasilnik sto nitko nije uzeo u obzir ni institucije ni sama sutkinja 

6. meni su naveli razloge da ja imam istocnjacki nacin razmisljanja i da to jako zbunjuje dijete i da upravo zbog istocnjackog nacina razmisljanja ja sam teatralna majka i ne prepopoznajem djetetove emocionalne potrebe dovoljno. S druge strane dijete je urednog razvoja za njegovu kronolosku dob a dijete zivi cijelo vrijeme samnom.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija