Jump to content
Sign in to follow this  
gesaugen

Podatci za upis u klub

Preporučene objave

Želio bih upisati dijete u odbojkaški klub Dinamo. Za upis sam dobio papire na kojima im moram dati sve svoje podatke i podatke svojeg djeteta. Ponajviše me muči davanje OIB-a te odredbe ugovora u kojima, citiram "dozvoljavam Hrv. odbojkaškom savezu korištenje mojih podataka; (odvojeno je tako točka-zarezom) te da ih prikuplja i obrađuje u svrhu objavljivanja na web stranicama, iskaznicama, licencama, razmjeni podataka s drugim subjektima te za uvođenje u registar podataka o igračima; za potrebe komunikacije; u marketinške svrhe povezane s aktivnostima HOS-a... i to: OIB (djeteta), OIB (moj), državljanstvo, kopija osobne/putovnice/izvadka iz matice rođenih... (i ostale podatke tipa ime i prezime, adresa)

Donekle bih razumio da traže samo djetetov OIB no ne razumijem zašto traže i moj te zašto su odijelili točka zarezom da im dozvoljavam korištenje mojih podataka, te da im dozvoljavam razmjenu podataka s drugim subjektima gdje se uopće ne vidi za što planiraju koristiti moje podatke niti koji bi to drugi subjekti bili. Prema ovome ispada da mogu u moje ime raditi što god žele?

Uređeno od gesaugen

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Stupanjem Opce uredbe o zastiti podataka imas pravo znati na koji nacin se tvoji osobni podaci razmjenjuju i s kime, ovakva formulacija "s drugim subjektima" je nedovoljna. Svaka privatna i pravna osoba koja obradjuje podatke mora voditi tzv. "registar registara" (poglavlje IV, clanak 30 OUZP) i u svakom trenutku znati gdje i na koji nacin se podaci obradjuju, cesto se radi o tzv. informacijskim uslugama "u oblaku" gdje se osobni podaci prenose trecoj strani, izvrsitelju obrade. U takvim slucajevima mora postojati ugovo sa izvrsiteljem (poglavlje IV, clanak 28 OUZP). Pitaj u klubu tko su ti "drugi subjekti".

U tvoje ime ne mogu raditi ono sto zele, samo ono na sto si dao pristanak.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this