Jump to content

Zloupotreba službi, pokretanje zabrane prilaska


gesaugen

Preporučene objave

Bivša supruga me prijavila MUP-u zbog "vrijeđanja i psihičkog zlostavljanja". Razlog je jer nakon što je poslala u školu kćer s praznim mobitelom i bez ključa od stana te joj rekla da bude u školi do 16:30 iako joj nastava završava u 12:15 i da ako se želim čuti s kćeri neka nazovem tajništvo, sam joj poslao poruku u kojoj sam joj napisao "shvaćaš li koliko je neodgovorno tako maltretirati ljude jer si ti komotna da joj ne paziš na mobitel? Sramota! I k tome ju opet pustiš bez ključa u školu. Napravi više taj ključ onda kad si nesposobna znati gdje je sadašnji. Što će do kraja školovanja morati čekati u školi do 16:30 jer si ti eto neorganizirana i neuredna i škrta napraviti joj novi ključ???"

Sudeći prema prethodnom iskustvu dok je razvod braka još trajao, MUP će sigurno podići prekršajnu prijavu protiv mene radi zlostavljanja i vrijeđanja i ne bi se čudio da i podignu zabranu prilaska jer su to i zadnji put učinili bez ikakvog razloga pošto niti sam nasilan niti sam se ikad fizički prijetio bivšoj supruzi već sam isključivo uvijek kritizirao njenu ne brigu oko naše kćeri

Ono što me zanima je da li se kako ja mogu žaliti ukoliko MUP podigne prijavu protiv mene jer na taj način sam automatski i onemogućen viđati kćer pošto živi kod nje i ne znam na koji način bih mogao doći po nju ako imam zabranu pristupa bivšoj. U globalu kako da se zaštitim od njene zloupotrebe nadležnih službi koje "samo postupaju po službenoj dužnosti" bez da ih zanima pozadina priče

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadajmo se da će u prekršajnom postupku sud shvatiti da Vi niste vrijeđali, već ste prekoravali bivšu suprugu koja je Vaš suroditelj, i da ste joj tom porukom samo htjeli obratiti pozornost da mora posvetiti veću brigu za dobrobit i interese vaše zajedničke kćeri, a da niste istu psihički zlostavljali. Ne smatrate se krivim za taj prekršaj, ako do njega uopće dođe, ja ne bih rekla da hoće. 

Ja bih o ovom događaju, gdje ona šalje kćer u školu bez ključa i s praznim mobitelom, prijavila centru, neka centar sastavi službenu bilješku. Sve ovo može poslužiti kao dokaz u slučaju eventualnog Vašeg traženja da kći ubuduće živi s Vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A i zašto šalješ takve poruke kad ti je jasno kako to može završiti?

Eventualna zabrana pristupa bivšoj (u slučaju da do toga dođe) ne negira tvoje pravo na viđanje djeteta, samo ćete to morati organizirati preko treće osobe (netko tko će od nje preuzeti dijete i dati ju tebi i obrnuto).

 

P.S.: Što se tiče prekršajne odgovornosti, može biti prekršajne odgovornosti i osuđujuće presude (nesposobna, neorganizirana, neuredna, škrta...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, drot13 je napisao:

A i zašto šalješ takve poruke kad ti je jasno kako to može završiti?

...

P.S.: Što se tiče prekršajne odgovornosti, može biti prekršajne odgovornosti i osuđujuće presude (nesposobna, neorganizirana, neuredna, škrta...).

Zato jer ne znam kako da rješim nemar i nje i službi koje ne reagiraju na njeno neodgovorno ponašanje ali itekako reagiraju na njeno prijavljivanje mene kao zlostavljača jer eto ukazujem da se neodgovorno ponaša

Ne znam kako se boriti sa situacijama koje mi priređuje iz dana u dan a koje su uvijek na granici nemara, poput ove da šalje kćer u školu bez ključa i s praznim mobitelom i kaže joj da čeka u školi do 16:30 a meni javlja da je rekla spremačici (!!!) koja je na porti da ću doći po nju. Rekao sam to nastavnici a ona mi kaže da to nije u redu da mala ostaje sama u školi ali da škola nema ništa s time. K tome je to nova škola u koju je mala krenula nakon razvoda i očito se ne žele miješati. Tražio sam sastanak sa pedagogicom no ona je na bolovanju. Ma mislim standardna priča: kad trebaju raditi svoj posao i snositi odgovornost, svi su negdje bolesni i nitko ništa ne može a kad treba maltretirati mene jer se brinem za dobrobit svoje kćeri onda sam ja psihički zlostavljač

uređeno: od gesaugen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumijem Vašu ogorčenost, dobro sam pročitao sve što ste napisali. Moj savjet jest: nemojte biti brzopleti, nemojte da napravite nešto čime vas druga strana može prekršajno prijaviti (odnosno da stvarno postoji osnovana sumnja). Najbolje jest ovo što Vam je napisala Ruby_Danderfluff  (prijaviti centru za socijalnu skrb).  Jednom, negdje, nekako Vam to može itekako pomoći. Mislim da je dobro što ste joj napisali poruku u kojoj tražite odgovorno ponašanje prema djetetu, no pazite da Vas ljutnja ne ponese.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

U policiju su pozvali malenu da da izjavu vezano na gornju prijavu supruge. Sad sam slučajno zvao kad je bila na davanju izjave i ispada da izjavu daje u pratnji soc. radnice dok je supruga čekala dolje na porti. Zanima me da li je morala biti i prisutna i posebna skrbnica ili je posebna skrbnica dodijeljena isključivo za period dok traje razvod i prestaje imati ikakve veze s djetetom nakon razvoda?

Također me zanima da li je ovo normalno da se dijete od 10 godina poziva da daje izjave na policiji?

 

Također bili smo na razgovoru u CZSS-u i naravno bez koristi: bivšu su puštali da naširoko i naveliko priča bajke a kad bi se ja ubacio da su to neistine i pokušao reći svoju stranu su me prekoravali da se ne mogu tako ponašati. To je izgledalo na kraju da je bivša pričala bar 70-80% vremena. Onda su nas naručili za par dana da dođemo s kćeri pa da s njom popričaju i dadu nam svoje mišljenje gdje se na kraju ponovila ista situacija: konstatirali su da mala uistinu jest malo zatvorena ali da ne vide neki problem, da je sretna s nama oboma i malo tužna jer se ne možemo dogovoriti. Onda je bivša okrenula taktiku i krenula izigravati sveticu i pomirljivo govoriti kako je njoj dosta ovog cirkusa, kako je ona odlučila da njoj to ne treba u životu, kako je ona odlučila da ne želi stres, kako je ona ovo kako je ona ono... i naravno da sam pokušao ukazati da manipulira njima i sustavom i da ona nema što odlučivati stvari koje je se ne tiču već da maltretira mene i malenu time da me prijavljuje policiji a da mala mora ići davati izjave na policiju. Psihologica ju je slušala pozorno i zainteresirano a mene je prekorila i na kraju da, citiram "gospođa je smirena i sva zen u svojim iskazima a da ja reagiram emocionalno" i "da joj nije jasno zašto reagiram tako ako tvrdim da to što ona priča nije istina". Rekao sam da kako ne bih reagirao emocionalno kad maltretira dijete i dovodi do situacija da mi dijete mora ići po institucijama i policiji davati izjave na što je bivša rekla "sam si si kriv jer ti dijete mora ići na policiju". Također je psihologica rekla da je pričala s malom o tome kako joj je bivša palila brdavicu na nozi vrelim nožem na što je psihologica konstatirala da to u stvari nije bio neki problem jer mala to nije doživila kao traumatično iskustvo. Znači ako je dijete zatvoreno i ne priča o svojim traumama otvoreno, ispada da nije zlostavljano...

Ja jednsotavno nemam riječi... ispadam ja lud... osjećam se ko da sam u Kafkinom profesu, zlo mi je plače mi se od muke s čime imam posla

molim vas pomoć, što da radim, kome da prijavim takvo ponašanje institucija?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Borbena7 je napisao:

Mišljenja sam da bi trebali ići sa odvjetnikom, a to saznanje bi moglo djelovati i na Vašu bivšu suprugu, mislim možda malo ozbiljnije shvati ovo prepucavanje preko djeteta.

Kada bi to bar bilo tako jednostavno: bivša supruga boluje od psihičkih poremećaja kojii joj nisu dijagnosticirani no koje ja kao bivši supružnik jasno vidim a koje "stručnjaci" ignoriraju (bipolarni poremećaj, duboka narcisoidnost)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam na policiji u pratnji odvjetnice. Prijavila me zbog zanemarivanja djeteta. Djelatnica koja me je ispitvala je bila vrlo ljubazna. Ispalo je da je bivša nadrobila u prijavu svačega, malte ne od stoljeća sedmog i sve naravno gluposti koje bi u normalnom braku prošle kao neusaglašena mišljenja. Detektivka je rekla da bi voljela da nam oboma (bivšoj i meni) pokaže što je zanemarivano dijete no u globalu je dobila sliku gdje je problem i utvrdila da niti pod razno nema zanemarivanja djeteta te da me više nebi trebali zvati

Živi bili pa vidjeli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Borbena7 je napisao:

Eto, kako sam Vam i rekla

Sigurna sam da će idući put dobro promisliti prije ovakvih postupaka.

znači trakavica se nastavlja

Bivša me opet prijavljuje CZSS-u te moram ići tamo na razgovor slijedeći tjedam i obzirom na zadnje iskustvo gdje ih uopće nije briga za problem već pokušavaju sve relativizirati me zanima slijedeće:

1. da li su oni dužni napraviti zapisnik našeg sastanka i da li ja mogu dobiti taj zapisnik tj. kako se dobiva? Jer koji mi je smisao ići tamo svaki put kad me bivša njima prijavi zbog svake gluposti i slušati ih dok opravdavaju divljanje bivše a meni se čude jer "sve to doživljavam emocionalno" istovremeno ignorirajući njeno psihičko maltretiranje malene

2. da li mogu tužiti CZSS radi lošeg obavljanja posla i njihovog ignoriranja pravog problema te na koji način ih se tuži? Da li tužim zasebno soc. radnicu koja vodi naš slučaj i koja se pravi grbava na pravi problem ili direktno tužim sam CZSS?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, gesaugen je napisao:

da li su oni dužni napraviti zapisnik našeg sastanka i da li ja mogu dobiti taj zapisnik tj. kako se dobiva?

Da, dužni su napraviti zapisnik, a u najmanju ruku imate pravo na uvid u njega. 

Prije 13 minuta, gesaugen je napisao:

Da li mogu tužiti CZSS radi lošeg obavljanja posla i njihovog ignoriranja pravog problema te na koji način ih se tuži?

Pritužba se može podnijeti usmeno na zapisnik ili pismenim putem, predstojniku Podružnice. Ako je podnesena usmeno na zapisnik, tada je svaki radnik dužan o tome izvjestiti predstojnika Podružnice. Predstojnik Podružnice dužan Vas je pismenim putem izvjestiti u roku od 15 dana o poduzetim mjerama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija