Jump to content

Što sve ulazi u alimentaciju


gesaugen

Preporučene objave

Što da učinim u slučaju ako bivša ne želi plaćati za izvanškolske aktivnosti jer je do razvoda išla logikom "sport i tečajeve plaćaš ti, kulturne aktivnosti ću ja" te istu logiku drži i sada i odbija sudjelovati u plaćanju a ja itekako želim da kćer ide na te izvanškolske aktivnosti jer se inače neće kretati nikako (osim ono malo na tjelesnom u školi)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino što je plaćala je dodatne sate iz francuskog no i s time će prestati jer kćer u novoj školi nema francuski već neg i njemački pa joj je to previše i nepotrebno... dakle ne plaća ništa što zahtjeva mjesečnu članarinu. Jedine aktivnosti s mjesečnom članarinom su sportske i tečajevi no to želi da ja plaćam

Što se tiče nekakvih odlazaka u kazalište ili nešto tako vikendom, ne znam da li ju igdje vodi no mislim da to nije niti bitno jer kada je kćer samnom i ja ju svukuda vodim na svoj račun

uređeno: od gesaugen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam što bih Vam u tom smislu rekla, jer ako je Vama važno da kći ide na sportske aktivnosti, onda ćete ih Vi i plaćati. Ako supruzi nije važno, ona ih neće plaćati. Sve to jesu potrebe djeteta, ali ne smatraju se udovoljavanjem obvezi na platež alimentacije iz sudske odluke. Ponovno, to će se cijeniti tek kod neke odluke o promjeni roditeljske skrbi. O umanjenju alimentacije na temelju toga mislim da ne može biti govora, jer djeca samo rastu, a ne smanjuju se, i njihove potrebe postaju veće, a ne manje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ruby, ne slažem se da potrebe djece mogu samo rasti, a ne se i smanjivati. Naime, evo ja dobila presudu kojom sudac odbija tužbeni zahtjev za povećanjem iznosa uzdržavanja za troje djece unatoč tome što su 4 godine stariji, a iz razloga što su prije išli u vrtić, cca 900 kn mjesečno, čuvanja razna 1500 kn mjesečno, a sad idu u školu i radne bilježnice i udžbenici su im besplatni, trećem djetetu je i kuhinja besplatna, samo jedno dijete ide na izvan školske aktivnosti i slično. Nije sve baš crno bijelo, puno previše faktora je tu u igri. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, ana.bab je napisao:

Ruby, ne slažem se da potrebe djece mogu samo rasti, a ne se i smanjivati. Naime, evo ja dobila presudu kojom sudac odbija tužbeni zahtjev za povećanjem iznosa uzdržavanja za troje djece unatoč tome što su 4 godine stariji

Samo je odbijen zahtjev za povećanjem alimentacije, a što ne znači da je dokazano da su se potrebe djece smanjile, jer su po ovoj odluci najblaže rečeno ostale iste. Također, za povećanje alimentacije sud osim potreba djece, gleda i druge okolnosti kao što su primanja roditelja, okolnosti njegovih životnih troškova...

Svaka dob djeteta ima svoje posebne izdatke, ali ne kaže se bez razloga da kad su djeca veća i da su troškovi veći. Tako da što su veća, to su im i prehrambene potrebe veće, zatim djeci od 6. godine brže rastu stopala pa je povećani izdatak i na obući, potom veća djeca imaju svoje želje i zahtjeve za oblačenjem, pa se i to u konačnici osjeti na trošku. Kada krenu u školi imate troškove školskog pribora, pa raznih zahtjeva za mobitelima i slično, pa odlasci u kino, knjižnicu, te izvanškolske aktivnosti itd. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija