Jump to content

Upis u zemljišne knjige i etažiranje


hurus

Preporučene objave

Poštovani dobar dan.

Molim Vas odgovor na slijedeća dva pitanja :

1. Koja dokumentacija,  uz  Rješenje o izvedenom stanju, je još potrebna za upisivanje građevine u Zemljišne knjige za ishođenje vlasničkog lista? Naime firma, koja se bavi tim poslovima, traži 3000 kn pa mi nije jasno što će oni to raditi za taj novac?

2. Imam namjeru etažirati građevinu u kojoj će kat pripasti mome sinu, prizemlje supruzi i meni.  U tu sam svrhu isto  angažirao  firmu koja se bavi takvim poslovima. Građevina sada ima teret. Konkretno me zanima da li ,kada etažitram građevinu, teret ide samo na moj dio građevine ili na cijelu?

Hvala.

Srdačan pozdrav.

MH st

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, hurus je napisao:

Naime firma, koja se bavi tim poslovima, traži 3000 kn pa mi nije jasno što će oni to raditi za taj novac?

Izraditi geodetski elaborat kojim će upisati nekretninu u zemljišne knjige i katastar. Tako će Vam u vlasničkom listu stajati pozitivna zabilježba da je za xy građevinu priloženo pravomoćno rješenje o izvedenom stanju. Osim navedenog rješenja nije ništa više potrebno. 

, hurus je napisao:

teret ide samo na moj dio građevine ili na cijelu?

Na cijelu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija