Jump to content
hurus

Upis u zemljišne knjige i etažiranje

Preporučene objave

Poštovani dobar dan.

Molim Vas odgovor na slijedeća dva pitanja :

1. Koja dokumentacija,  uz  Rješenje o izvedenom stanju, je još potrebna za upisivanje građevine u Zemljišne knjige za ishođenje vlasničkog lista? Naime firma, koja se bavi tim poslovima, traži 3000 kn pa mi nije jasno što će oni to raditi za taj novac?

2. Imam namjeru etažirati građevinu u kojoj će kat pripasti mome sinu, prizemlje supruzi i meni.  U tu sam svrhu isto  angažirao  firmu koja se bavi takvim poslovima. Građevina sada ima teret. Konkretno me zanima da li ,kada etažitram građevinu, teret ide samo na moj dio građevine ili na cijelu?

Hvala.

Srdačan pozdrav.

MH st

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, hurus je napisao:

Naime firma, koja se bavi tim poslovima, traži 3000 kn pa mi nije jasno što će oni to raditi za taj novac?

Izraditi geodetski elaborat kojim će upisati nekretninu u zemljišne knjige i katastar. Tako će Vam u vlasničkom listu stajati pozitivna zabilježba da je za xy građevinu priloženo pravomoćno rješenje o izvedenom stanju. Osim navedenog rješenja nije ništa više potrebno. 

, hurus je napisao:

teret ide samo na moj dio građevine ili na cijelu?

Na cijelu 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad