Jump to content

DOBIVANJE VIZE- SAD! UZ KAZENU EVIDENCIJU! Molim pomoć


Anci66_6

Preporučene objave

Poštovani, 

molim pomoć da mi netko rastumači. Dobila sam kazenu presudu( nalog) za kazneno dijelo prevare( radi se o predmetu sa još jednom osobom, vrijednost svega je 2000kn). Ako pustim bez žalbe kazna je 6mj zatvora koje je pretvoreno u 2 god uvjetno. Inace prije ovog nisam kaznavanja niti imam prekršajne prijave ili kazne. Trebala bi mi viza za Ameriku koja je turistička koliko se razumije Ugl. išla bi kod dečka koji ima tamo državljanstvo.

 

Ako mi može malo netko rastumačiti šta da napravim.

Dali kod vađenja vize trebaju potvrde o nekažnjavanju i evidencija?

Ako pustim da presuda bude pravomoćna to se onda vidi u potvrdama? Ili da uložim žalbu? 

Ako ovih dana npr. odem izvaditi potvrde i na njima se ne vidi ništa, a u međuvremenu postane pravomoćno dali kod vađenja vize to oni vide, koliko se to sve provjerava i šta bi bilo najblaže da u ovoj situaciji napravim? 

 

Unaprijed zahvaljujem :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci po Vama na temelju šta mi treba da tako onda i napravim? Jel znate dali oni to dodatno provjeravaju? Nedavno sam vadila potvrdu o nekažnjavanju i dobila sam je, nije starija od 6 mj jel se može to priložiti? U slučaju ako se prilozi čista potvrda i u međuvremenu nije, dali je to problem onda( u smislu da se tada predaju cisti papiri)? 

 

Jos bi Vas zamolila ako nije problem da mi pomognete oko tog kaznenog naloga. Ugl radi se preprodaji robe na internetu gdje se nekolicina našla kako su uplatili robu, a nisu je dobili. U stvarnosti za njih par je to točno jer osoba koja je inicirala prijavu se prijetila kako ima vezu, kako će ona to pogurati,vrijeđanje... Itd.- prijepisku tih razgovora imam. Međutim, u tome svemu ajmo reci osoba i ja koja smo prodavali robu nismo poslali jer su čak došle i na vrata gdje su neke i dobile onda, a ova osoba koja je išla preko svog inspektora sa njih 4 još nije dobila čisto iz eto razloga cijele situacije ( sto eto nije ispalo dobro). Njihov dokaz je uplata na racun. Ja nemam čak ni potvrdu o slanju ovih par sto je i poslano jednostavno nisam to čuvala jer to je sve bilo prije 2god. Prije god dana sam bila na razg u policiji po Prijavi , rečeno mi je da se branim šutnjom sto sam tako i napravila. Sada je došla ta presuda, radi se o 1750kn, 2 god uvjetno.

 

Dali postoji neki način da se to pobija? Ili neki drugi pravni lijek na šta bi se moglo pozvati? 

 

Ja nisam kažnjavanja niti ta dr osoba do sada. Molim Vas neki savjet jer bez obzira koliko i jesmo krivi, htjela bi to pobiti jer zbog gluposti imam samo problema a nisam bas 100% krivac u tome svemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Anci66_6 je napisao:

Znaci po Vama na temelju šta mi treba da tako onda i napravim? Jel znate dali oni to dodatno provjeravaju? Nedavno sam vadila potvrdu o nekažnjavanju i dobila sam je, nije starija od 6 mj jel se može to priložiti? U slučaju ako se prilozi čista potvrda i u međuvremenu nije, dali je to problem onda( u smislu da se tada predaju cisti papiri)? 

 

Jos bi Vas zamolila ako nije problem da mi pomognete oko tog kaznenog naloga. Ugl radi se preprodaji robe na internetu gdje se nekolicina našla kako su uplatili robu, a nisu je dobili. U stvarnosti za njih par je to točno jer osoba koja je inicirala prijavu se prijetila kako ima vezu, kako će ona to pogurati,vrijeđanje... Itd.- prijepisku tih razgovora imam. Međutim, u tome svemu ajmo reci osoba i ja koja smo prodavali robu nismo poslali jer su čak došle i na vrata gdje su neke i dobile onda, a ova osoba koja je išla preko svog inspektora sa njih 4 još nije dobila čisto iz eto razloga cijele situacije ( sto eto nije ispalo dobro). Njihov dokaz je uplata na racun. Ja nemam čak ni potvrdu o slanju ovih par sto je i poslano jednostavno nisam to čuvala jer to je sve bilo prije 2god. Prije god dana sam bila na razg u policiji po Prijavi , rečeno mi je da se branim šutnjom sto sam tako i napravila. Sada je došla ta presuda, radi se o 1750kn, 2 god uvjetno.

 

Dali postoji neki način da se to pobija? Ili neki drugi pravni lijek na šta bi se moglo pozvati? 

 

Ja nisam kažnjavanja niti ta dr osoba do sada. Molim Vas neki savjet jer bez obzira koliko i jesmo krivi, htjela bi to pobiti jer zbog gluposti imam samo problema a nisam bas 100% krivac u tome svemu.

Ako ste išle s namjerom da prevarite te osobe, pa ih niste uspjele prevariti samo pukom okolnošću što su vam te osobe došle na vrata i tražile svoje, kazneno djelo je svejedno počinjeno, samo nije nastupila šteta jer je nastanak štete sam oštećenik spriječio. Dakle, ovakva obrana Vam neće pomoći. Ako ste nešto poslali, odnosno do prijevare nije došlo i niste namjeravali prevariti, bilo bi dobro da predložite da sud od pošte pribavi podatke o slanju pošiljke od strane Vas prema tim osobama u nekom naznačenom vremenu, od prije dvije godine, to možete predložiti i sud to može pribaviti po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija