Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Sign in to follow this  
Kušević Dražen

Da li je u pitanju ptsp

Preporučene objave

Hrvatski sam branitelj,liječim se već godinama ali i zaposlen sam. Moj problem je u tome što sam bio alkoholičar ali mi je dijagnosticiran i mješani anksiozno depresivni poremećaj. Apstiniram već 5 godina ali moje stanje se samo pogoršava. Sve je počelo s nesanicama pa aritmijom srca gdje sam i kardiološki obrađivan bezuspješno zatim su se pojavile vrtoglavice omaglice i glavobolje. Tu sam neurološki obrađivan i nakon svih obrada preporučena mi je psihoterapija. Međutim nakon psihoterapije gdje sam morao pisat svoj životopis stanje mi se još više pogoršalo. Sve više se izoliram od svih, vrte mi se neke misli iz prošlosti a somatske smetnje su još gore. Sve teže se pokrećem na neke aktivnosti jer se nakon njih osjećam samo gore. Od lijekova uzimam zepiru( antidepresiv), prije sam uzimao paroksetin pa duloksetin ali nije bilo poboljšanja samo nuspojave, koristim još librol, coupet,normabel,pantoprazol,andol od 100mg, nalgesin. Neznam više kako se dalje i gdje lijčiti da si pomognem. Ako netko zna bio bi mu zahvalan na savjetu.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, Kušević Dražen je napisao:

Hrvatski sam branitelj,liječim se već godinama ali i zaposlen sam. Moj problem je u tome što sam bio alkoholičar ali mi je dijagnosticiran i mješani anksiozno depresivni poremećaj. Apstiniram već 5 godina ali moje stanje se samo pogoršava. Sve je počelo s nesanicama pa aritmijom srca gdje sam i kardiološki obrađivan bezuspješno zatim su se pojavile vrtoglavice omaglice i glavobolje. Tu sam neurološki obrađivan i nakon svih obrada preporučena mi je psihoterapija. Međutim nakon psihoterapije gdje sam morao pisat svoj životopis stanje mi se još više pogoršalo. Sve više se izoliram od svih, vrte mi se neke misli iz prošlosti a somatske smetnje su još gore. Sve teže se pokrećem na neke aktivnosti jer se nakon njih osjećam samo gore. Od lijekova uzimam zepiru( antidepresiv), prije sam uzimao paroksetin pa duloksetin ali nije bilo poboljšanja samo nuspojave, koristim još librol, coupet,normabel,pantoprazol,andol od 100mg, nalgesin. Neznam više kako se dalje i gdje lijčiti da si pomognem. Ako netko zna bio bi mu zahvalan na savjetu.

Nisi napisao gdje si dobio antidepresive ( bolnica).koju šifru imaš ( f ).

Podijeli ovu objavu

, buda2 je napisao:

Nisi napisao gdje si dobio antidepresive ( bolnica).koju šifru imaš ( f ).

Opća bolnica Karlovac...šifre su f10.2 i f42.1 al nisam ja šifra a ni dijagnoza....ja si samo želim pomoći ali neznam kako

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , Kušević Dražen je napisao:

Opća bolnica Karlovac...šifre su f10.2 i f42.1 al nisam ja šifra a ni dijagnoza....ja si samo želim pomoći ali neznam kako

Ako ne želiš promjeniti bolnicu i doktora možeš se samo " isključiti " iz stvarnosti i prepustiti se šetnji i ribolovu.ovo sve ostalo ti je borba sa problemima.

Podijeli ovu objavu

Nisam ni za šetnju ni za ribolov...u stvari nemam volje ni za kakvu aktivnost. Znam i sam i imao sam loše iskustvo ovdje na psihoterapiji samo su mi produbili sjećanja i sve više se isključujem tako da i doma imam problema s tim. Najrađe bi da me nema al živim zbog svoje dvoje djece koje treba podignut pogotovo jer sam im ja jedini skrbnik jer ih je majka napustila prije 5 godina. 

Podijeli ovu objavu

prije 4 sati , Kušević Dražen je napisao:

Nisam ni za šetnju ni za ribolov...u stvari nemam volje ni za kakvu aktivnost. Znam i sam i imao sam loše iskustvo ovdje na psihoterapiji samo su mi produbili sjećanja i sve više se isključujem tako da i doma imam problema s tim. Najrađe bi da me nema al živim zbog svoje dvoje djece koje treba podignut pogotovo jer sam im ja jedini skrbnik jer ih je majka napustila prije 5 godina. 

A ne znam što reći ako nisi za šetnju ili ribolov ili vožnja biciklom.najlakša i najjeftinija terapija.moraš potražiti neku stručnu pomoć ( Dubrava ili Rebro ).

Podijeli ovu objavu

prije 14 sati , buda2 je napisao:

A ne znam što reći ako nisi za šetnju ili ribolov ili vožnja biciklom.najlakša i najjeftinija terapija.moraš potražiti neku stručnu pomoć ( Dubrava ili Rebro ).

To već duže vrijeme i razmišljam jer u Karlovcu po ovima nikud s mjesta.

Podijeli ovu objavu

Prije 55 minuta, Kušević Dražen je napisao:

To već duže vrijeme i razmišljam jer u Karlovcu po ovima nikud s mjesta.

Onda si se razmislio. Idući korak ti je da odeš kod dr OP i tražiš uputnicu sa dg koje imaš, za jednu od tih dviju bolnica. 

Pa ćeš vidjeti nakon toga što i kako dalje. 

Inače, dg za ptsp je f. 43.1.

Sretno.

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , Kompa je napisao:

Onda si se razmislio. Idući korak ti je da odeš kod dr OP i tražiš uputnicu sa dg koje imaš, za jednu od tih dviju bolnica. 

Pa ćeš vidjeti nakon toga što i kako dalje. 

Inače, dg za ptsp je f. 43.1.

Sretno.

I hoću, naime trebao sam ić na psihološko testiranje ali zbog godišnjih odmora nije imao tko da me pošalje iz dnevne na to....tako da je to ostalo otvoreno. Hvala na savjetima.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this