Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Peer

Nasljednička izjava

Preporučene objave

Postovani,

Molila bi za savjet. U petak me kontaktirala ujna iz Crne Gore, radi stana preminulog ujaka. Te tražila izvadak iz maticne knjige rodenih, smrtni list moje pokojne majke, kopiju mamine osobne, te izjavu o odricanju nasljedstva ovjerenu kod javnog biljeznika. Njezin javni biljeznik mi je poslao punomoc kojim omogucujem ujni da se umjesto mene odrekne nasljedstva. Mene zanima zasto moram potpisati bas punomoc, zasto ne mogu potpisati samo izjavu o odricanju i poslati njezinom javnom biljezniku. Poslala sam isti upit njezinom javnom biljezniku, ali nisam dobila odgovor.

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru :)

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ovdje bi bilo u pitanju pravo Crne Gore. Možete je opunomoćiti i to isključivo samo za tu radnju tj. da se na ostavinskoj raspravi u Vaše ime izjasni o prihvaćanju ili odricanju od nasljedstva. Mišljenja sam da ovo isto možete napraviti i sa nasljedničkom izjavom.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad