Jump to content

Rastava braka - ulaganje novaca u nekretninu


perpe

Preporučene objave

Ulagala sam svoja vlastita sredstva u nekretninu čiji su vlasnici roditelji od moga supruga, a sad smo pred rastavom braka, ukoliko se rastanemo da li je moguće pokrenuti postupak za naplatu i povrat uloženih sredstava? Znači predmetna nekretnina glasi na njegove roditelje, a ne na mene, a radi se o velikoj svoti novca koju bi željela pokušati naplatiti pošto je došlo do te situacije.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,

Kredit, višegodišnji koji sam podigla radi uređenja prostora u kući njegovih roditelja, u kojemu smo do sada živjeli i još ga uvijek otplaćujem. Da li treba imat račune od sve robe šta je kupljeno za uređenje prostora jer sumnjam da će moći doći do ikakvog dogovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, perpe je napisao:

Kredit, višegodišnji koji sam podigla radi uređenja prostora u kući njegovih roditelja, u kojemu smo do sada živjeli i još ga uvijek otplaćujem.

U tom slučaju, uz pomoć odvjetnika pokrenite postupak tužbom radi utvrđenja i diobe bračne stečevine.

Prije 6 minuta, perpe je napisao:

Da li treba imat račune od sve robe šta je kupljeno za uređenje prostora jer sumnjam da će moći doći do ikakvog dogovora.

Što više dokumentacije, to je bolje za brži i jednostavniji postupak pred sudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, perpe je napisao:

čiji su vlasnici roditelji od moga supruga, a sad smo pred rastavom braka, ukoliko se rastanemo da li je moguće pokrenuti postupak za naplatu i povrat uloženih sredstava?

U konkretnoj situaciji voditi računa o pasivnoj legitimaciji, odnosno o tome tko će biti tužen,te o mogućnosti protutužbenog zahtjeva vlasnika nekretnine radi stjecanja bez osnova(ušteda u vidu ne plaćanja najamnine). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija