Jump to content
plisnjic

Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju

Preporučene objave

Poštovani,

planiram s ocem sklopiti ugovor o dosmrtnom uzdržavanju, predmet ugovora je naša obiteljska kuća, a cijela kuća u zemljišnim knjigama glasi na oca.

Da li je moguće ugovor sklopiti samo s ocem, budući da je on jedini vlasnik ili je isti potrebno sklopiti i s majkom?

Također, da li se u tom slučaju plaća porez na promet nekretninom?

Ako se potpiše ugovor o dosmrtnom uzdržavanju da li se može pravno definirati doživotno uživanje primatelja uzdržavanja (mog oca) i njegove supruge (moje majke) u nekretnini u kojoj žive?

 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

S ocem je najjednostavnije, kuća odmah prelazi u Vaše vlasništvo. Po čl. 13. toč. 7. Zakona o porezu na promet nekretnina, bili biste oslobođeni plaćanja poreza na promet nekretnina. Možete istim ugovorom, ili drugim, zasnovati služnost stanovanja za Vaše roditelje na toj nekretnini, također.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×