Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

mantri1976

Oduzimanje prekovremenog dana na praznik

Preporučene objave

Dobro veče i Poštovanje!

Imao bih jedno pitanje u vezi slobodnih dana (ili kako ga već nazvati);
Dali ti šef- poslodavc može tokom praznikom oduzeti slobodan dan od prekovremenog rada. Naime mi radimo po osam sati dnevno od ponedjeljka do petka te svaku subotu radimo također puno radno vrijeme koje se računa u prekovremeni rad i za taj posao na subotu mi dobijemo "slobodan" dan tijekom radnog tjedna. Do sada nam poslodavac nikada nije na praznike oduzimao te "slobodne" dane do sada kada smo dobili novog nadređenog koji kaže da po zakonu ima pravo iako je se do sada tvrdilo da za to ne postoji zakonska osnova. S obzirom na to, zamolio bih svatko tko se razumije da mi objasnite dali za to postoji zakonska regulativa i ako ne postoji što ja mogu učiniti u tom pogledu?

Izuzetno Puno Hvala na svakom savjetu i odgovoru!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ne može, jer praznik nije radni dan, pa se kao takav ne može računati kao Vaš dan godišnjeg odmora ili kao slobodni dan na ime prekovremenih sati. Možete upozoriti poslodavca na nezakonito postupanje, a možete ga i prijaviti inspekciji rada.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad