Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

harp

razlog otkaza

Preporučene objave

radio sam preko j.d.o.o. za glovo. sef j.d.o.o. mi je dao otkaz nakon njegovog zahtjeva da mu se donose r1 racuni benzina, ja sam odgovorio "jedino ako mi vi mislite davati za beznin"... dobio sam odgovor da sam otkaz dobio radi "humora"... zanimaju me moja prava... 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Sukladno Zakonu o radu, otkaz mora biti u pisanom oblik, a poslodavac Vam treba obrazložiti razlog otkaza, te se ovakav otkaz mora dostaviti Vama kao ugovornoj strani kojoj se otkazuje. Dok ne dobijete pisani otkaz ugovora o radu ne smatra se da ste dobili otkaz.

Podijeli ovu objavu

U svakom slučaju, nakon što dobijete pisani otkaz, u roku od 15 dana se možete na isti žaliti stavljanjem zahtjeva za zaštitu prava iz radnog odnosa (trebano Vam je biti dano pravo na obranu od odluke poslodavca prije otkazivanja i sl.), a u daljnjem roku možete tužiti poslodavca za nezakonitost odluke o otkazu. Sad, "humor" nije osobiti razlog za otkaz, ali neposluh jest, jedino nije razlog za izvanredni otkaz, a još ne znamo koji ste Vi dobili.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad