Jump to content
ANA90

MUP provjera starih osobnih podataka-potpisa

Preporučene objave

Poštovanje.

Ispričavam se ako je pitanje uvršteno možda u krivo pravno područje.

Zanima me sljedeče:

Dali moji roditelji kao pravni nasljednici svog prednika  mogu od MUPa zatražiti podatke koji su arhivirani kod njih  bez uplitanja odvjetnika tj zahtjeva preko njega prema MUPu.

MUP ima podatke no tvrde da to moji osobno ne mogu dobiti te podatke.

Da ili ne?

Naime osobne karte prednika rađene nešto prije 80 god   i još ih posjedujem,  dobivene u trajno vlasništvo

Podaci iz MUPa bili bi nam potrebni zbog stvarnog utvrđivanja dali je prednik bio pismen ili ne .

Sve zbog činjenice da je na nekim dokumenata otisak prsta a samo jedan primjerak sadrži navodno njegov potpis.

Moji su bili mišljenja zbog otisaka da je bio ne pismen dok smo s dobili info od starijih ljudi da se znao samo potpisati  .

Naš odvjetnik smatra da za tim zahtjevom  prema  MUPu nema potrebe dok sam ja mišljenja da bi rađe isto potvrdila  na čemu smo.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nisam čuo za takav slučaj, ali ništa vas ne košta poslati upit. U roku do 30 dana ćete dobiti odgovor, pa ćete znati na čemu ste, ali ne znam koja bi bila pravna osnova...

Radi li se o sudskom postupku koji je već u tijeku? Jer sud može puno više tražiti od policije.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad