Jump to content

Potvrda-neizdavanje-nacin kako do iste


a sto sada

Preporučene objave

Poštovani

Možda sam totalno falio temu i forum  molim da me uputite ili bar savjetujete što dalje.

Naime od strane MORH-a saniteta vojnog učilišta u Jastrebarskom tražim dostavu potvrde o ozljedi prilikom školovanja za dočasnika HV. Tijekom obuke dogodio se incident gdje sam zadobio ozljede,prebačen sam vozilom prve pomoći u ZG,gdje sam pregledan i imam priadajuće nalaze neurologa,neurokirurga...rijec je o 1995 godini rečeno mi je da bih mogao podebljati status HRVI tom ozljedom,Imam priznat status HRVI na osnovu PTSP 20% privremeno ali da će 2o20 biti prinačeno na 30 stalno. No da ozljeda kralježnice sukladno med dokuentacije ima jaču težinu  te da idem to istjerati ..već je prošla godina dana  ja tu potvrdu ne mogu dobiti,šalju me od nemila do bestraga,piši požurnice bla bla  i ništa.

U međuvremenu sam obolio od karcinoma i proglašen invalidom 80% trajno   čekam hoče li mi dodati neku invalidninu na osnovu te bolesti.

Isključivo me zanima što sa MORHO.om   uzeti odvjetnika i tužbom ili postoji još neka opcija,molio bih vas  za konkretne i svrsishodne savjete   

 

Bog vas blagoslovio

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Evo braćo da napišem da sam iz MORH-a dobio odgovor da ne znaju gdje se nalazi arhiva Vojnog Učilišta Jastrebarsko. Sam sam kontaktirao 3 arhiva i djelatnici istih nisu mogli naći traga dokumentaciji navedenoga učilišta,da nije tragično bilo bi komično.

Ja stvarno više ne znam što mi je činiti,pisanje požurnica nije donijelo rezultate odgovor je NE ZNAMO tražit ćemo dalje,sistem poput MORH-a da ne zna gdje mu je arhiva je smješan,pa bih molio upućene kao i one koji su prošli slično da me savjetuju što dalje-odvjetnik pa tužba(što traži lovu koje nemam) pučki pravobranitelj ili piši kući propalo???

 

Molim kakvu smjernicu

uređeno: od Spitfire
Obrisano nepotrebno
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Zna li itko,možda ima osobna iskustva ili nekog poznatoga trajanje privremenog statusa HRVI po osnovu PTSP-a.Naime uskoro idem na drugo vještačenje pred ZOS-i pa me zanima kakve su šanse dobiti trajni invaliditet ili se mora odraditi one 3 godine pa tek onda se nadati trajnom statusu. Hvala na bilo kakvom odgovoru,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kako sam i ja u postupku vidim da svi imaju privremeno rješenje na 1 godinu i tako ukupno 3 godine kako je navedeno u Uredbi o metodologiji vještačenja, što sve zajedno dok dobijete 3 rješenja može biti i 5 godine i sam se nadam ne duže. Osobno poznajem 10 ljudi koji imaju privremeno na 1 god. pa i ja molim ako je netko dobio za stalno na osnovi ptsp u 2018 ili 2019 neka se javi da vidimo da li je to moguće. Hvala puno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani kako sam i ja u postupku vidim da svi imaju privremeno rješenje na 1 godinu i tako ukupno 3 godine kako je navedeno u Uredbi o metodologiji vještačenja, što sve zajedno dok dobijete 3 rješenja može biti i 5 godine i sam se nadam ne duže. Osobno poznajem 10 ljudi koji imaju privremeno na 1 god. pa i ja molim ako je netko dobio za stalno na osnovi ptsp u 2018 ili 2019 neka se javi da vidimo da li je to moguće. Hvala puno. 

Zakon drugačije kaže. 

 

U Prilogu 4. LISTA POSTOTKA OŠTEĆENJA ORGANIZMA – LISTA II koji je sastavni dio Uredbe o metodologijama vještačenja (»Narodne novine«, broj 67/17), u GLAVI IX – NEUROZE I PSIHOZE, točka 238. mijenja se i glasi:

»238. Psihički poremećaji vezani uz ratnu traumu (posttraumatski stresni poremećaj i trajne promjene osobnosti nakon ratnog PTSP) ako se utvrdi da prije rata nije bolovao od psihičkih poremećaja te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim onih zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. Kod odgođenog PTSP, koji se pojavio nakon 6 mjeseci ili kasnije od prestanka sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, visina postotka ocjene oštećenja organizma ovisi o kontinuitetu i primjerenosti liječenja uz protokol sukladan medicinskoj znanosti:

 

a) lakog stupnja manje od 20%

b) srednjeg stupnja 20 do 30%

c) teškog stupnja 30 do 40%

d)     teškog stupnja s komorbiditetom (psihički i
psihosomatski) 30 do 40%

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno za točke b), c) i d)«.

 

U GLAVI XV – RAZNE DRUGE OZLJEDE I BOLESTI dodaje se točka 317. koja glasi:

»317. Psorijaza:

a) lakog stupnja 20%

b) srednjeg stupnja 50%

c) teškog stupnja 80%.«.

Članak 21.

Prilog 6. OBRASCI NALAZA I MIŠLJENJA koji je sastavni dio Uredbe o metodologijama vještačenja (»Narodne novine«, broj 67/17) zamjenjuje se novim Prilogom 6. OBRASCI NALAZA I MIŠLJENJA koji je sastavni dio ove Uredbe.

Članak 22.

Ova Uredba stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 022-03/18-03/13

Urbroj: 50301-25/18-18-6

Zagreb, 14. lipnja 2018.

Predsjednik
mr. sc. Andrej Plenković, v. r.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani zokaosijek kako sam i ja Osječanin, bok lega. Obijavio sam ja tu uredbu o metodologiji vještačenja 2018. ovdje na legalisu i znam da ide 3 godine privremeno i znam 10 ljudi osobno koji su radili sa mnom da su tako dobili. Međutim znam da je jedan od mojih zapovjednika koji je u Zagrebu u zapovjedništvu dobio za stalno Hrvi ali vjerujem da je imao od prije Hrvi i da je tako radio do 2019. i da za to nitko nije znao dok nije otišao u mirovinu, pa mislim da je to tako moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani zokaosijek kako sam i ja Osječanin, bok lega. Obijavio sam ja tu uredbu o metodologiji vještačenja 2018. ovdje na legalisu i znam da ide 3 godine privremeno i znam 10 ljudi osobno koji su radili sa mnom da su tako dobili. Međutim znam da je jedan od mojih zapovjednika koji je u Zagrebu u zapovjedništvu dobio za stalno Hrvi ali vjerujem da je imao od prije Hrvi i da je tako radio do 2019. i da za to nitko nije znao dok nije otišao u mirovinu, pa mislim da je to tako moguće.

Sve jasno poštovani lega ali ključna riječ je ,citiram DO 3 GODINE. A sad zakon je jedno a njihove odluke drugo. Vidjet cemo kad se prvi koji dobije ,javi tu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Skywalker007 je napisao:

Poštovani zokaosijek kako sam i ja Osječanin, bok lega. Obijavio sam ja tu uredbu o metodologiji vještačenja 2018. ovdje na legalisu i znam da ide 3 godine privremeno i znam 10 ljudi osobno koji su radili sa mnom da su tako dobili. Međutim znam da je jedan od mojih zapovjednika koji je u Zagrebu u zapovjedništvu dobio za stalno Hrvi ali vjerujem da je imao od prije Hrvi i da je tako radio do 2019. i da za to nitko nije znao dok nije otišao u mirovinu, pa mislim da je to tako moguće.

Čemu žurba ? Sve ide po zakonu.tri izlaska na PLP i onda trajno.tako je bilo i onima koji su predali zahtjeve 2005.malo je i prešlo tri godine , ali je bilo više od 35000 zahtjeva.i većina je dočekala trajno.sada je predano daleko manje zahtjeva ali ( sada) jedan član zakona kaže da se novi izračun može napraviti tek kad se dobije trajno rješenje, za razliku od 2005. kad se to moglo sa prvim drugostupanjskim rješenjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ne žurim ja buda :-) , otišao u starosnu 2019 s 41 staža i dobra mirovina a ovo ako bude bude. Čak sam mislio i odustati od toga ali mi poštovani Prof. rekao da polako to rješavam pa kad bude biti će :-) Pitam samo informativno za kolege koji imaju najnižu braniteljsku oko 2600 nemaju ljudi dovoljno a pokrenuli su postupak koji može potrajati. Jedino što sad ljudi čekaju DLP rješenje i preko 7 mjeseci pa im se može sve razvući i do 5 godina, nije ljudski od ministarstva branitelja da ljudima nisu izašli u susret pa da bar te komisije ubrzaju malo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma sta 5 godina!? Zar nije previse i 3 godine poglavito ako se netko lijeci od PTSP-a dugi niz godina (ja konkretno od 92) ima niz dijagnoza F kao skoro HDZ uhljeba :)

Stvarno mislim ono,ako se netko lijeci duže i nije se sjetio biti bolestan od kada je zakon donesen,zar i on treba jos 3 godine cekati sa trajnim statusom,pa od moje postrojbe bivse bojne VP zivih je ostalo da ne pretjerujem cca 60% ovi jadni su ili digli ruku na sebe ili umrli od bolesti.vjjerujte mnogi sami i zaboravljeni.kod mene konkretno u Splitu ovo privremeno je iznenadilo i mog psihijatra jer medicinska dokumentacija je obimna i vjerodstojna a vjerujem i mnogima drugima.pitam se ima li smisla na eventualno novo privremeno riesenje ulozizi zalbu,jer lagano godina po godina eto nas u 60 im,a sta onda? Ionako umireno brze od ostale populacije.. :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , a sto sada je napisao:

Ma sta 5 godina!? Zar nije previse i 3 godine poglavito ako se netko lijeci od PTSP-a dugi niz godina (ja konkretno od 92) ima niz dijagnoza F kao skoro HDZ uhljeba :)

Stvarno mislim ono,ako se netko lijeci duže i nije se sjetio biti bolestan od kada je zakon donesen,zar i on treba jos 3 godine cekati sa trajnim statusom,pa od moje postrojbe bivse bojne VP zivih je ostalo da ne pretjerujem cca 60% ovi jadni su ili digli ruku na sebe ili umrli od bolesti.vjjerujte mnogi sami i zaboravljeni.kod mene konkretno u Splitu ovo privremeno je iznenadilo i mog psihijatra jer medicinska dokumentacija je obimna i vjerodstojna a vjerujem i mnogima drugima.pitam se ima li smisla na eventualno novo privremeno riesenje ulozizi zalbu,jer lagano godina po godina eto nas u 60 im,a sta onda? Ionako umireno brze od ostale populacije.. :(

Možeš Ti uložiti žalbu, ali odgovor će biti da se za sve radi po zakonu ( bez obzira na dužinu lječenja ),a to je tri izlaska na PLP a onda trajno.zašto bi Ti bio iznimka ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, buda2 je napisao:

Možeš Ti uložiti žalbu, ali odgovor će biti da se za sve radi po zakonu ( bez obzira na dužinu lječenja ),a to je tri izlaska na PLP a onda trajno.zašto bi Ti bio iznimka ?

Iznimka!? Ja nisam iznimka ili jesam ona iznimka iz 90-e kao i onih par stotina redarstvenika iz MUP-a,sama ta činjenica je iznimka bez da dovodim u pitanje bilo čije učešće u Dom ratu ako hočeš po stažu ili zaslugama.ovdje je netko napisao da zna slučaj trajnog riješenja prije isteka 3 godine.  Zato kolega ili suborče ima iznimaka i iznimaka. Bez ljutnje :)

uređeno: od Spitfire
Nepotrebno
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..polako momci..mir, mir, mir do neba, braći i sestrama...

Uglaunom, stvari su takove da su vještaci imali i još uvijek imaju zakonsko pravo produžavati privremeno do tri godine i u 90% slučajeva su se toga držali. Kako večina ovdje, tako sam prošao sa tri komisije (privremeno, privremeno, trajno) i sam. Šta treba napraviti za biti u onih 10% ne znam i nije bitno raspravljati u tome smjeru. Bi li žalba promijenila nešto? Sumnjam. Zašto, te zašto je editiran dio teksta pojasnit ću privatnom por.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nisam ja ljut na nikoga da nebi tko krivo shvatio,samo navodim činjenice koje bi mogle biti iznimke,kako osobno tako i bilo kome ovdje tko prolazi istu priču,naravno da komisije imaju atonomnost određivanja riješenja,ja samo navodim neke stvari jer i sami znate da ima masa ljudi koji sad hvataju zadnji vagon priče o HRVI dok ima masa braće po oružju koja je iz davnih 90ih koji su stvarno oboljeli po psihi... malo mi je čudno samo to da te komisije ne uvažavaju ljude koji se ljece po 15 i više godina nego im daju još 2 godine čekanja kao i onima koji imaju par nalaza, partnerica mi je liječnik u KBC i znam da (po njenoj priči) dolaze ljudi tražiti neke nalaze sa obajšnjenjem da "gonjaju papire" za mirovinu i HRVI.

Pa zbog tih i takvih ovi koji su stvarno malo makli(kao šta sam i sam)  još moramo čekati neko reče i do 5 godina,,

P.s. MORH mi je poslao dopis u kojem kažu da ne mogu mi izdati potvrdu o stradavanju  jer eto jadni ne znaju gdje je arhiva Vojnog Učilišta,da ne vjeruješ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Konkretno i pouzdano ti mogu reći da su braniteljske udruge tražile da ide 1 privremeno i poslije toga trajno rješenje ( 2 godine), na što je ministarstvo branitelja reklo da ne može nego da će komisije raditi kako im je napisano odnosno 2 privremena pa tek onda trajno (3 godine). Po meni članovi udruga trebaju opet vršiti pritisak da min.branitelja primjeni da se smanji vrijeme za branitelje koji se liječe 10 godina i duže jer ne znam šta se kod njihovih bolesti može promijeniti ako već nije pa im treba omogućiti normalnu mirovinu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Skywalker007 je napisao:

Konkretno i pouzdano ti mogu reći da su braniteljske udruge tražile da ide 1 privremeno i poslije toga trajno rješenje ( 2 godine), na što je ministarstvo branitelja reklo da ne može nego da će komisije raditi kako im je napisano odnosno 2 privremena pa tek onda trajno (3 godine). Po meni članovi udruga trebaju opet vršiti pritisak da min.branitelja primjeni da se smanji vrijeme za branitelje koji se liječe 10 godina i duže jer ne znam šta se kod njihovih bolesti može promijeniti ako već nije pa im treba omogućiti normalnu mirovinu 

Trebali bi svi koje se dotiče taj zakon nešto poduzeti po tom pitanju no kako vidim oni koji su riješili svoj status kroz neke druge zakonske osnove osim verbalne pasivne podrške ništa više neće poduzeti.Ova priča sa 3 godine tijekom donošenja zakona nije mi bila poznata(ili sam je predvidio) No sada je tako kako je,treba stegniti remen još 2 godine i nadati se pozitivnom ishodu,pa tko doživi.Ili se nadati nekom čudu pa da priča dobije neke druge konotacije a sve u nadi da kako reče onaj komentator "iznimka" možda nije u sferi "statističke pogreke"  kako bilo Hvala svima na besjedi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , a sto sada je napisao:

Iznimka!? Ja nisam iznimka ili jesam ona iznimka iz 90-e kao i onih par stotina redarstvenika iz MUP-a,sama ta činjenica je iznimka bez da dovodim u pitanje bilo čije učešće u Dom ratu ako hočeš po stažu ili zaslugama.ovdje je netko napisao da zna slučaj trajnog riješenja prije isteka 3 godine.  Zato kolega ili suborče ima iznimaka i iznimaka. Bez ljutnje :)

Ne ljutim se uopće.ali sam primjetio na forumu da branitelji koji su predali zahtjeve sa zadnjim zakom o stjecanju statusa HRVI “žele“ skratiti postupak zato što se eto oni lijeće duži niz godina.to je trebalo naglasiti u zakonu npr: ..zahtjev mogu podnijeti samo oni koji se lijeće duže od 10 godina..što bi bilo sa onima drugima koji imaju manji broj godina ptsp ( 6-8) ?? Znam da ima i onih koji su pošli psihiću tek kad je donešen zakon ( vidio sam dečke kako odlaze razočarani sa predkomisije u bolnici).zakon je donešen da svi mogu predati zahtjeve a tko će dobiti status odlučit će komisija.uvijek će biti razočaranih.mnogi navode koliko su dugo bili u DR ali komisija gleda kolika je bolest “ proizlašla“ iz DR.za dužinu sudjelovanja u DR su dobiveni udjeli u FHB. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , buda2 je napisao:

Ne ljutim se uopće.ali sam primjetio na forumu da branitelji koji su predali zahtjeve sa zadnjim zakom o stjecanju statusa HRVI “žele“ skratiti postupak zato što se eto oni lijeće duži niz godina.to je trebalo naglasiti u zakonu npr: ..zahtjev mogu podnijeti samo oni koji se lijeće duže od 10 godina..što bi bilo sa onima drugima koji imaju manji broj godina ptsp ( 6-8) ?? Znam da ima i onih koji su pošli psihiću tek kad je donešen zakon ( vidio sam dečke kako odlaze razočarani sa predkomisije u bolnici).zakon je donešen da svi mogu predati zahtjeve a tko će dobiti status odlučit će komisija.uvijek će biti razočaranih.mnogi navode koliko su dugo bili u DR ali komisija gleda kolika je bolest “ proizlašla“ iz DR.za dužinu sudjelovanja u DR su dobiveni udjeli u FHB. 

Jasno je meni sve ali eto pokusavam jednostavno se uhvatiti za nesto da ne bih puka ka kokica zbog komisija i cijele situacije .na zalost moram ocito cekat koju godinu pa ko ziv ko mrtav...Molim boga samo da jos netko se ne sjeti davati mirovine i Srbima koji eto nemaju a to sta su bili sa one strane a nisu ka oni krivi ......skuzaj ako sam zivcan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , a sto sada je napisao:

Jasno je meni sve ali eto pokusavam jednostavno se uhvatiti za nesto da ne bih puka ka kokica zbog komisija i cijele situacije .na zalost moram ocito cekat koju godinu pa ko ziv ko mrtav...Molim boga samo da jos netko se ne sjeti davati mirovine i Srbima koji eto nemaju a to sta su bili sa one strane a nisu ka oni krivi ......skuzaj ako sam zivcan.

Ne moraš puknuti.čekali su i oni koji su predali 2005.i dočekali.ali razlika od onda i sada je da se mirovina mogla dobiti,odnosno pristupiti komisiji HZMO_a sa prvim drugostupanjskim rješenjem,što je “ olakšalo“ situaciju.ali ako si na bolovanju ( imaš primanja) onda je situacija skoro ista.sve je u glavi. LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa MORH-om imam jako losa i neugodna iskustva. Uz pismo da mi priznaju 2 godine bolovanja, potkrijepio sam to rjesenjima, nalazima doktora, i svom ostalom dokumentacijom... NE ZELE MI UOPCE ODGOVORITI, iako su pisma poslana sa povratnicom. 

Dakle, kome god sam se obratio za pomoc, kazu da je to do MORH-a i da ne mogu pomoci. 

Nista bolje ni sa MUP-om. Zatrazim nesto, odgovore nesuvislo i bez ikakve veze sa mojim zahtjevom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, petar2013 je napisao:

Sa MORH-om imam jako losa i neugodna iskustva. Uz pismo da mi priznaju 2 godine bolovanja, potkrijepio sam to rjesenjima, nalazima doktora, i svom ostalom dokumentacijom... NE ZELE MI UOPCE ODGOVORITI, iako su pisma poslana sa povratnicom. 

Dakle, kome god sam se obratio za pomoc, kazu da je to do MORH-a i da ne mogu pomoci. 

Nista bolje ni sa MUP-om. Zatrazim nesto, odgovore nesuvislo i bez ikakve veze sa mojim zahtjevom. 

Brate ista priča i kod mene,nakon 2.5 godine prepucavanja sa MORH-om rekli su mi da ih tužim ako mislim da imam osnove jer je to navodno jedini način kako mogu doći do tražene potvrde.A MUP isto  kažu da ne čuvaju rezultate sistematskog pregleda iz 90-e pa i oni me upućuju na sudski postupak..Ako nađem odvjetnika koji me neće oderati i pristane naplatiti se na kraju postupka  budem sve tužil-kako kažu zagorci :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , buda2 je napisao:

Ne moraš puknuti.čekali su i oni koji su predali 2005.i dočekali.ali razlika od onda i sada je da se mirovina mogla dobiti,odnosno pristupiti komisiji HZMO_a sa prvim drugostupanjskim rješenjem,što je “ olakšalo“ situaciju.ali ako si na bolovanju ( imaš primanja) onda je situacija skoro ista.sve je u glavi. LP.

Care ma ja sam ti u mirovini,jedna budala koja je davno imala uvjete za HRVI s osnovu i bolesti i ozljede,ali hoću ja raditi,doma djeca žena,ideš njima stvoriti nešto,Kad sam potjeran u mirovinu i kad je žena vidjela da to nije dosta ni za šibice pokupila se i VIa drugome sa djecom,na sve one ratne muke obolio sam i od karcinoma, za dlaku se izvukao,ostao bez penisa 16 limfnih cvorova,svih zubiju od kemoterapija trenutno u remisiji,djeca me ne šljive 5% i kako ne puknuti jos na ovo malo normalne psihe ili ne skratiti si muke...onda ova prica sa komisijama ..brate da imam živce kao kabele  pregorio bih..

Ali valjda mi je bog dao križ koji mogu nositi...

Živio brate,

uređeno: od Spitfire
Izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , petar2013 je napisao:

Sa MORH-om imam jako losa i neugodna iskustva.

Petre, živ bio..zdrav što je više moguće :-)..riješi li ti što ili je sve isto?

Prije 30 minuta, a sto sada je napisao:

kako ne puknuti jos na ovo malo normalne psihe ili ne skratiti si muke...onda ova prica sa komisijama

..sve sam ti ja to već prošao i još prolazim, nekakove činjenice probao ti pojasniti na pvt, i nažalost ti nemam što pametno napisati osim onoga što su i meni ovdje..skratiti si muke je najlakše i to je put koji bi mnogi iz vlasti i poželjeli da se desi, manje tražitelja prava, manji udar na proračun..nažalost je sve od početka nakaradno postavljeno i za to više nema riješenja, ili ima ali se primjeniti ne smije zbog raznih interesnih skupina..tako da, BIA, prst u uho, uhvati se nečega što će te opustiti ili u teškim trenovima vratiti na pravi put pa da ovo još malo bitka na zemlji provedemo u što večem duševnom miru a ne žderanjem podsvjesnim što može dovesti do citiranog, jer to vuće i neke druge posljedice, na najbliže, djecu...

Prije 43 minuta, a sto sada je napisao:

Ali valjda mi je bog dao križ koji mogu nositi...

Dao ga je izgleda svima nama koji su se usudili ne tražiti ništa još za vrijeme trajanja DR i poslije smirivanja, nego tek kad smo stvarno oboljeli, ali i on je lakši za nositi kada se zaokretnom u glavi (govorim iz vlasntitog iskustva) posvetiš npr. slikarstvu, raznim sportskim udrugama i radom sa mladima, savjetima svima onima koji tek prolaze ovo što smo ti i ja na onkoligiji, pa i pomoći potrebitima ovdje..probaj bilo što od toga ili sličnoga, pa makar ruke i mozak zaposlio metalom ili drvom, pomaže sigurno :-)  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svite moj dragi..

Ma da samo zdravlje posluzi,ali i ono odustaje od svega,Bit cu ja dobro.manje ili vise kako mi bog da..da bar mogu bit sa zenskama pa da ...ali nema vise ni toga..ja virujem da nece bog dat da propadnem,,a ovo da se necim bavim,,,trebat cu nesto smisliti jer ovako samo tonem i tonem..kao i mnogi,Uzeli su mi licencu za zastitara prije sam ubija vrijeme po Zrcu kao redar,..nismo se bas usrecili sa PTSP ni mirovine ni posla....

Naci cu par dobrostojecih dama i vodat cuke u setnju ako nista drugo :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , a sto sada je napisao:

Brate ista priča i kod mene,nakon 2.5 godine prepucavanja sa MORH-om rekli su mi da ih tužim ako mislim da imam osnove jer je to navodno jedini način kako mogu doći do tražene potvrde.A MUP isto  kažu da ne čuvaju rezultate sistematskog pregleda iz 90-e pa i oni me upućuju na sudski postupak..Ako nađem odvjetnika koji me neće oderati i pristane naplatiti se na kraju postupka  budem sve tužil-kako kažu zagorci :)

Pokušaj na ovaj mail u Dom zdravlja MUP za sistematski uprava@dzmup.t-com.hr i moraš poslati Obrazac za pristup informacijama i skeniranu osobnu iskaznicu. Obrazac ti je ovdje - https://dzmup.hr/o-nama/pravo-na-pristup-informacijama/    ...Probaj ja sam dobio odgovor za 1992. Uglavnom ovaj mail ti je točan a ne onaj sa stranice od tamo samo skini Obrazac.

   
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, Skywalker007 je napisao:

Pokušaj na ovaj mail u Dom zdravlja MUP za sistematski uprava@dzmup.t-com.hr i moraš poslati Obrazac za pristup informacijama i skeniranu osobnu iskaznicu. Obrazac ti je ovdje - https://dzmup.hr/o-nama/pravo-na-pristup-informacijama/ ...Probaj ja sam dobio odgovor za 1992. Uglavnom ovaj mail ti je točan a ne onaj sa stranice od tamo samo skini Obrazac.

   

Hvala care  jos veceras cu ispuniti obrazac i sta treba i ujutro poslati, Mogu se nadati da ce biti manje muke nego sa MORH-om..Hvala jos jednom..Zivio :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spitfire, 

Hvala na pitanju. 

Zdravlje, pogorsanje sa svim dijagnozama, bez stake nikuda. U srednjem uhu opet zlo... ovaj put odlucio da ne idem vise na operaciju. Kraljeznica u rasulu, najnovija mg pokazuje da ciste rastu. Ostalo da ne pricam. 

Dali su mi poslije Upravnog suda, gdje se pokazalo kad sam donio svu originalnu dokumentaciju, da su iz mirovinskog "zagubili" svu dokumentaciju o ranjavanju, bolestima iz rata, tijeku lijecenja itd. a ostavljali papire za prehladu i sl. Ma rociste nije trajalo 5 minuta, sutkinja se dignula, pruzila mi ruku i rekla:zelim vam svu srecu u zivotu i zdravlje koliko je moguce. Preuzela papire od mene i nakon 2 tjedna sam dobio rjesenje da se NALAZE mirovinskom uredu to i to. Mirovinski ko mirovinski, strpao me u profesionalnu 30:70, i evo najniza mirovina. MUP me odbio uz nesuvisli odgovor za povecanje 2 zvanja vise. Ministar je konkretno odgovorio: Nema potrebe za dodjelom 2 zvanja vise. Dobio sam zaostatke, ali ne unazad 10 godina od kad traje moja kalvarija, nego samo 3 godine, bez kamata. 

MORH mi zatajio 2 godine bolovanja. 

Evo, ni dan danas po rjesenju mirovinskog ja neznam po kojim bolestima i ozljedama sam dobio mirovinu, rjesenje je stiglo samo sa obracunom zaostataka i da od tog i tog dana mi se priznaje profesionalna mirovina. Nikakva obrazlozenja i sl. 

Kako si ti? Jesi ti sredio sve? 

Srdacan pozdrav i dobro zdravlje tebi i obitelji. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Prije 46 minuta, petar2013 je napisao:

Mirovinski ko mirovinski, strpao me u profesionalnu 30:70, i evo najniza mirovina. MUP me odbio uz nesuvisli odgovor za povecanje 2 zvanja vise. Ministar je konkretno odgovorio: Nema potrebe za dodjelom 2 zvanja vise. Dobio sam zaostatke, ali ne unazad 10 godina od kad traje moja kalvarija, nego samo 3 godine, bez kamata. 

..jgba, ajde bar nešto..no došao si do statusa u kojem sam ja odavno pa,

Prije 47 minuta, petar2013 je napisao:

Kako si ti? Jesi ti sredio sve? 

život(inj)ari se i dalje, sredio ništa nisam jer i dalje jedni ne daju pravo, drugi ukidaju rješenje pa daju ponovno vještačenje, ovi prvi opet ne daju, pa onda opet i ovi drugi više ne ukidaju nego se slože s privima.

I da,

Prije 51 minuta, petar2013 je napisao:

kad sam donio svu originalnu dokumentaciju, da su iz mirovinskog "zagubili" svu dokumentaciju o ranjavanju, bolestima iz rata, tijeku lijecenja itd

to se desio i meni pa eto sam nažaost bio u pravu onomad davno kada sam rekao da ako oni žele izgubit dokumentaciju, naći će način da je izgube.

No, nema veze, još smo barem živi pa,

Prije 54 minuta, petar2013 je napisao:

Srdacan pozdrav i dobro zdravlje tebi i obitelji. 

hvala, također.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija