Jump to content

jdoo zatvaranje,slabo imovinsko stanje


alex555

Preporučene objave

Pišem u ime kolegice koja je imala svoju firmu jdoo. Bila je jedini radnik tj i direktor onda. Firma je bila registrirana u vlastitom stanu. 

Par puta je bila na bolovanju (2 puta kičma operirana)  ali prilikom prava na jedno bolovanje kod doktorice koja je alkoholičarka i još svašta ...ona joj je u lice  rekla da može ali neće otvoriti bolovanje. Sada kolegica pokušava zatvoriti firmu ali budući da nije bilo ništa od onog bolovanja a sama sebi nije uplaćivala doprinose (oko 4000kn) jer je firma propadala i jednostavno nema ni sada novaca da zatvori firmu. Kod javnog bilježnika je poslana na trgovački sud za stečaj koji košta 5000 kn ali ona ih NEMA :-/    Jel može neki savjet i kako završiti sve ovo kad ona jednostavno nema toliko novaca. Živi od alimentacije trenutno. Psihički i fizički je uništena i zabrinuta zbog svega. 

uređeno: od alex555
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, istu će takvu novčanu kaznu za prekršaj (u toj visini, no možda i manje) dobiti ako bude nastojala doći do stečaja time da nekoliko godina ne predaje godišnja financijska izvješća, stoga bih ja ipak savjetovala da se na neki način snađe. Ili može kao radnik pokrenuti stečaj radi neisplaćenih plaća (jer radnici ne plaćaju sudsku pristojbu na prijedlog i rješenje o otvaranju stečaja), ali sumnjam da to pali za direktore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel postoji mogućnost da joj sjednu na stan/imovinu ? Dobila je i od porezne nešto zbog tog duga jer si nije uplaćivala doprinose.  Uglavnom...jedva živi od te alimentacije tako da nikako neće moći platiti ništa. Već ima neku ovrhu.  Žao mi što je uopće ulazila u to. Bavila se nekom prodajom na internetu ali eto nije išlo. Sada muke već mjesecima. Hvala na odgovoru.  Javit ću joj ovo...mada neće biti baš oduševljena. 

uređeno: od alex555
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Nažalost, istu će takvu novčanu kaznu za prekršaj (u toj visini, no možda i manje) dobiti ako bude nastojala doći do stečaja time da nekoliko godina ne predaje godišnja financijska izvješća, stoga bih ja ipak savjetovala da se na neki način snađe. Ili može kao radnik pokrenuti stečaj radi neisplaćenih plaća (jer radnici ne plaćaju sudsku pristojbu na prijedlog i rješenje o otvaranju stečaja), ali sumnjam da to pali za direktore.

Oprosti što opet davim ...

Nešto sam razmišljao ako se može dogovoriti sa njima pa nekako da to na rate plača ...  

Trebalo bi i to provjeriti :/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija