Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

fifi19

dugovanje

Preporučene objave

Poštovani, imam pitanje u vezi duga majke i nasljedstva. Otac je preminuo prije dvije godine i brat mama i ja naslijedili smo nešto malo njegove imovine (jedna livada za brata i mene te račun u banci na mamu). Majka je kuću,bez moga znanja, prepisala na brata. Nisam bila pozvana na ostavinsku raspravu i nisam se odrekla svoga dijela jer me nitko ništa nije niti pitao. Sada je majka u dugovima i brat smatra da bi nakon njene smrti dugove dijelili na jednake dijelove iako je on njen jedini nasljednik i žive u istom kućanstvu. Ne živim sa njima oko 20 godina. Mogu li se ikako pravno zaštititi od dugova koji su nastali nakon mog odlaska a i samom činjenicom da nisam naslijedila ništa majčino.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 22 sati , fifi19 je napisao:

Majka je kuću,bez moga znanja, prepisala na brata. Nisam bila pozvana na ostavinsku raspravu i nisam se odrekla svoga dijela jer me nitko ništa nije niti pitao.

Na koju ostavinsku raspravu mislite tj. iza čije smrti?

Sada je majka u dugovima i brat smatra da bi nakon njene smrti dugove dijelili na jednake dijelove iako je on njen jedini nasljednik i žive u istom kućanstvu.

Ako je majka još uvijek živa on ne može biti njen jedini nasljednik, tek iza njene smrti se utvrđuju nasljednici?

Mogu li se ikako pravno zaštititi od dugova koji su nastali nakon mog odlaska a i samom činjenicom da nisam naslijedila ništa majčino.

Možete, na način da se u slučaju smrti majke na ostavinskoj raspravi odbijete prihvatiti svog nasljednog dijela.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad