Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Suco

Čl. 13. JRM, zastara

Preporučene objave

Pozdrav, 

U 11 mj. 2018. policija je podnijela optužni prijedlog protiv mene i još dvije osobe radi počinjenja prekršaja iz čl. 13. JRM-a zbog događaja iz 9. mj 2016 godine (dakle dvije godine nakon događaja). Sud je u 12 mj. 2018. god. donio presudu da smo svi trojica krivi. Druge dvije osobe su platile izrečenu kaznu, a budući da se ne osjećam krivim preko odvjetnika sam uložio žalbu na presudu. Održano je nekoliko rasprava, svjedoci se nisu pojavili i moj odvjetnik je rekao da je u 9. mj. ove godine nastupila zastara budući da je od događaja proteklo više od 3 godine. Neki dan je ponovno održana rasprava i sutkinja ne priznaje zastaru i kaže da će zastara nastupiti tek nakon 4 godine (apsolutna). 

Molim pomoć tj pravne savjete, hvala unaprijed.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Dobro, a na temelju čega me je odvjetnik uvjeravao da zastara nastupa nakon 3 godine, ima li njegova tvrdnja neki pravni temelj!? Budući da je rekao kako je on 100% u pravu.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad