Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

anton887

blokada računa

Preporučene objave

molim za savjet...da li se treba po novim propisima obavijestiti dužnika/ovršenika  da ću mu biti blokiran račun ili kakva pisana obavijest od ovrhovoditelja prije same ovrhe na fini ili blokade računa?

puno hvala

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Ne, nema takve obaveze ovrhovoditelja. Kako Vi znate da dug postoji, tako oni imaju pravo birati predmet i sredstvo ovrhe, te trenutak kada će se pokušati naplatiti prisilnim putem u ovršnom postupku, odnosno u konkretnom slučaju izravnom naplatom na Fini.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Iako nema obveze ovrhovoditelje, postoji obveza Fine da primjerak zahtjeva za izravnu naplatu sa svim podacima o ispravi na temelju koje se provodi izravna naplata otpremiti ovršeniku i to odmah po upisu osnove za plaćanje u Očevidnik redoslijeda osnova za plaćanje tj. po tzv. blokadi računa.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

zbog čega ta obavijest nije onda uručena? Naime, prijatelju mu je sjela ovrha , a govori kako nikad nije dobio bilo što na kućnu adresu prije blokade, iako su mu roditelji po cijele dana kući pa bi oni zaprimili ili makar znali da ima pošte za njega jer žive u istom kućanstvu? 

 

Također, molim vas koji je ovo članak i Zakon ili pravilnik koji ste citirali...

 

puno hvala

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 13 sati , anton887 je napisao:

zbog čega ta obavijest nije onda uručena?

Dostava se vrši sukladno odredbama čl. 8. Ovršnog zakona.

prije 13 sati , anton887 je napisao:

Također, molim vas koji je ovo članak i Zakon ili pravilnik koji ste citirali...

Čl. 209. st. 5. Ovršnog zakona.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×