Jump to content

Stari godišnji.


Sunflower__

Preporučene objave

Pozdrav,

 

imam pitanje vezano za korištenje starog godišnjeg nakon dugotrajnog bolovanja (ne radi se o porodiljnom).

Na bolovanje sam otišla 17.12.2018. i tu su mi je ostalo cca 13 dana godišnjeg od kojih cca 8 dana prelazi u 2019. godinu. 

Također, nisam iskoristila nikakav godišnji u 2019. što mi je jasno da ću taj dio iskoristiti kada završim bolovanje.

 

Mene zanima da li je meni godišnji iz 2018. godine propao?

Da li je poslodavac bio nužan isplatiti ga?

Da li imam uopće pravo koristiti ga nakon povratka s bolovanja u 11.-om mjesecu ove godine?

 

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naknada za neiskorišteni odmor isplaćuje se jedino u slučaju prestanka ugovora o radu. Ne može se isplatiti u slučaju nemogućnosti korištenja godišnjeg tijekom kalendarske godine ili do 30. lipnja sljedeće godine, ako radniku ne prestaje radni odnos. Znači, radnik može neiskorišteni dio godišnjeg odmora iz prethodne kalendarske godine prenijeti u sljedeću kalendarsku godinu, ali ga mora iskoristiti najkasnije do 30. lipnja sljedeće godine. Pa prema navedenom, izgubili ste pravo korištenja na stari godišnji odmor i možete koristiti samo godišnji odmor iz tekuće godine. Uz ovo, kako za neiskorišteni godišnji odmor nije kriv poslodavac,  tako da nakon 30. lipnja niste mogli ni potraživati naknadu štete. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija