Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

sinisa12

Izvanredni otkaz u otkaznom roku

Preporučene objave

Poštovani,

Dao sam otkaz i u otkaznom sam roku od dva tjedna. Već prvog dana otkaznog roka sam doživio bezobrazno ponašanje poslodavca prema meni. Ostavio sam posudu sa hranom na polici gdje je inače ostavljam da bi je moj poslodavac premjestio u umivaonik i pustio vodu na nju. Isto tako se i ostali radnici ponašaju prema meni. Odbijaju me i nitko više ne želi komunicirati sa mnom.

Moje pitanje da li na temelju ovih događaja mogu dati izvanredni otkaz jer ne znam kako se postaviti u ovom slučaju, a kojih će vjerojatno biti još i da li takva ponašanja uopće spadaju pod izvanredne otkaze?

Da ja takvo nešto napravim vjerojatno bih dobio otkaz.

Da li mi netko može odgovoriti jer je sada jako teško raditi.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Možda Vam malo olakša situaciju čl. 122. st. 5. Zakona o radu koji kaže, da radnik ima pravo uz naknadu plaće biti odsutan s rada najmanje četiri sata tjedno radi traženja novog zaposlenja. Također, postoji mogućnost da je kolektivnim ugovorom ili pravilnikom o radu ili ugovorom o radu kojeg ste sklopili s poslodavcem, pravo na odsustvo s rada produženo na više od ova četiri sata tjedno, pa u tom slučaju imate pravo biti duže odsutni s tjednog rada uz naknadu plaće. Svakako pravo na odsustvo s rada nikako ne može biti kraće od četiri sata tjedno, jer je takav minimum uređen Zakonom o radu.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad