Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

trokut

Otkaz ugovora o radu

Preporučene objave

Pozdrav,

trenutno sam zaposlen u jednoj firmi kao Team Leader. Na ovu sam poziciju dosao tek nedavno i dodijeljen mi je team od 3 ljudi. Jedna me od te 3 osobe je nakon jedne medusobne prepirke efektivno pocela "ne podnositi". Prepirka je bila oko pre velikih pauzi (odlazak na kave od sat i po dva, odlazak na rucak od sat, sat i po i sl). Nakon te prepirke ta je osoba pocela javno i pred svima podrijevat moj autoritet, obracat mi se na neprimjeren nacin i cak je sa kolegom iz drugog tima pocela o meni pricat negativno i dogovarat prelazak u drugi tim (bez da je ista receno ikome kome je trebalo bit receno). Mene zanima koji su valjani razlozi za otkaz, ako ta osoba svoje dnevne zadatke ispunjava vise-manje uspjesno, ali se jednostavno ne uklapa u tim i nije poslusna te podrijeva atmosferu u timu.

Unaprijed hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nije pravna opservacija, ali dopustite ipak: dio Vašeg posla kao team leadera je da hendlate ovakve situacije. Naravno da možete toj osobi spakirati i otkaz i premještaj (pisana upozorenja na radne zadatke, pisane opomene na kašnjenja i hop!, od uspješnog zaposlenika do problematičnog), ali predlažem da shvatite kao profesionalni izazov da tu osobu pokušate ponovno uklopiti u tim i da kao novopridošli team leader opravdate autoritet i poštovanje svojih podređenih. Naravno, ako i drugi članovi tima imaju problem s tim zaposlenikom, onda je to druga stvar.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad