Jump to content

Opijanje na javnom mjestu - zastitari


legalis888

Preporučene objave

Prije tjedan dana zastitari su me legitimirali na javnoj gradskoj povrsini pod prijetnjom ako im nedam osobnu da cu na podu cekati policiju, a razlog je sto sam se nasao u vecoj grupi ljudi koji su ispijali alkohol (pivo) na javnoj gradskoj povrsini. Nakon toga poslikali su moju osobnu i rekli da ce grad poslati obavijesti o prekrsaju i da ce kazna biti 500kn. Medutim, mene nitko uopce nije alkotestirao niti sam zatecen s alkoholom u ruci, vec u razgovoru s drugim ljudima koji su tamo pili, upravo iz tog razloga ja sam ostao na mjestu "prekrsaja", dok su se ostali razbjezali. Je li cinjenica da nema apsolutno nikakvih dokaza da sam ja ispijao alkohol dovoljna ako predmet ikada dode do suda? Cak i da su alkotestom utvrdili prekrsaj, nije li kaznjivo ucestalo pijancevanje, tj. koja je zakonska definicija pijancevanja? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O kojem gradu se radi?

Ako se radi o prekršaju iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, onda te trebaju više puta zateći (najmanje 2 puta) da bi ti pisali kaznu.

Međutim, pojedini gradovi kažnjavaju i za samo ispijanje alkohola na javnoj površini, pa je dovoljno i jedno zaticanje (dovoljno je da su te vidjeli da piješ, ne trebaju te alkotestirati).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grad Rijeka, radi se o krsenju gradske odluke (tako su nam rekli). Obicno bi dosli policajci i rekli nek se maknemo jer stvarno nikad nismo radili probleme niti se bahatili. Zato mi je i zao sto su ovog puta grupice koje su bile najglasnije i koji su razbili neku flasu se razbjezali, a mi smo u dobroj namjeri ostali jer nikad nije bilo problema s nama i sad tko zna kakve gradske/zastitarske sluzbe imaju podatke osobnih iskaznica. Naravno, uvijek jedna osoba u grupi ne pije jer vozi, ali njih to nije zanimalo, pa me najvise interesira taj dio, jer bome ako na nasim sudovima padaju puno veci predmeti s puno vise dokaza i svjedoka, kako netko mene planira optuziti za nesto za sto ne postoji apsolutno ni jedan dokaz osim moje rijeci protiv zastitarove?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I svjedočanstvo zaštitara je dokaz, a radi se o prekršajnom postupku koji je jednostavniji od ovih koji ti padaju na pamet.

Što se tiče Rijeke, po čl. 58. st. 1., kažnjiv po čl. 78. Odluke o komunalnom redu možeš biti sankcioniran za ispijanje alkohola na javnom mjestu, možeš i prvi put kod zaticanja i ne moraš biti alkoholiziran (kažnjivo je samo ispijanje, bez obzira na alkoholiziranost).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno, nisam iskreno mislio da je to tako rigorozno, jer znam kad je prije dolazila policija da su ljudi bili alkotestirani i tko nije radio probleme samo su mu rekli da se udalji, mislio sam ono nikad problema niti s policijom niti zastitarima pa mozemo suradivat, tim vise da u trenutku dolaska zastitara nisam zatecen u ispijanju, ali eto, najlakse postene ljude sankcionirati (sori na subjektivnoj zadnjoj misli).

uređeno: od legalis888
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija