Jump to content

Porodiljni i posao


Nana2306

Preporučene objave

Poštovani

zaposlena sam u skoli na pola radnog vremena,trenutno sam na rodiljnom dopustu(drugih 6 mjeseci) a na mojoj skoli se otvorilo radno mjesto,koje po zakonu pripada meni,odnosno moja satnica se popunjava cime imam puno radno vrijeme.Moram li prekinuti rodiljni dopust ili ce me i dalje cekati navedeno radno mjesto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa Vam ne "pripada". Ravnatelj Vam može ponuditi dopunu satnice ako radite na neodređeno vrijeme, ali nije obvezan. (radi se o čl. 24. st. 5. KU)

Može Vam bez natječaja dopuniti satnicu odnosno ugovor, a Vi i dalje ostajete na rodiljnom, iako onda mora provesti proceduru natječaja za Vašu zamjenu.

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.Nisam mislila pripada (krivo izrazavanje),nego zakonski treba to prvo ponuditi meni ili osobi koja je zaposlena na istoj skoli u nepunoj satnici,a jedina sam s nepunim radnim vremenom.Zaposlena sam na neodredeno.

Mozete li mi navesti u kojem je clanku navedeno da ne moram prekidati porodiljni u ovom slucaju?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Kada se u školi ukaže potreba za popunjavanjem radnog mjesta, poslodavac je dužan razmotriti ispunjava li neki od zaposlenika te škole uvjete tog radnog mjesta te ukoliko ispunjava te uvjete, ponudit će se prelazak na upražnjeno radno mjesto (u matičnoj ili područnoj školi) izmjenom ugovora o radu bez raspisivanja javnog natječaja, i to zaposleniku koji u školi radi najmanje 12 mjeseci na temelju ugovora o radu sklopljenoga na najmanje polovicu od punog radnog vremena tjedno na neodređeno vrijeme, a drugima može ponuditi. "

 

Sukladno ovom članku dopunili smo radnici satnicu i po nadzoru prosvjetne inspekcije izvješten sam da to nismo bili obvezni.

Ne postoji članak koji se odnosi na Vaše pitanje, nego je specifična situacija da pod roditeljskim dopustom zasnivate još jedan radni odnos na 20 sati, no ne postoje zakonske prepreke. Prije mjesec dana sam to napravio u svojoj školi s 2 učiteljice.

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
prije 4 sati , nikolina94 je napisao:

Čula sam da imam pravo ići na komplikacije u trudnoći, pa me zanima da li da ili ne?

Ukoliko niste sposobni raditi ne preostaje Vam ništa drugo nego koristiti pravo na komplikacije u trudnoći, a kako će se to odraziti na eventualno produživanje ugovora o radu, to ovisi o poslodavcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, Borbena7 je napisao:

Ukoliko niste sposobni raditi ne preostaje Vam ništa drugo nego koristiti pravo na komplikacije u trudnoći, a kako će se to odraziti na eventualno produživanje ugovora o radu, to ovisi o poslodavcu.

A vjerojatno mi neće produžiti ugovor, sto meni ne mijenja stanje jer sam na komplikacijama koje isplacuje HZZO...a nakon isteka komplikacija imam pravo tj.kada se dijete rodi pravo na naknadu za nezaposlene, jel tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, nikolina94 je napisao:

A vjerojatno mi neće produžiti ugovor, sto meni ne mijenja stanje jer sam na komplikacijama koje isplacuje HZZO...a nakon isteka komplikacija imam pravo tj.kada se dijete rodi pravo na naknadu za nezaposlene, jel tako?

Pitanje je što će biti sa daljnjim ugovorom. A na komplikacijama ste do poroda, a nakon toga na naknadi HZZ za nezaposlene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad se dijete rodi, prvo imate pravo na porodiljnu naknadu, naravno, za nezaposlene mame prvih šest mjeseci i roditeljsku potporu za drugih šest mjeseci, u oba slučaja ona iznosi 2.328,20 kn. Nakon toga, s obzirom da se niste mogli prijaviti na biro zato što ste bili na roditeljskom dopustu, možda se možete prijaviti na biro i koristiti novčanu naknadu za nezaposlene ako ste imali više od 9 mjeseci rada u zadnja 24 mjeseca.

Također, ne zaboravite se kad se beba rodi prijaviti za jednokratnu pomoć države u iznosu od 2.328,20 kn jednokratno, a nešto daje i Vaša općina, grad i /ili županija. Evo link na rodiljne i roditeljske potpore, na Vas se odnosi točka II.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija