Jump to content

Prima Solvent - kolika su im legalna prava ?


masterdisaster

Preporučene objave

Pozdrav, 

javljaju mi se iz navedene tvrtke za naplatu dugova. Ukratko ; T-Com je prodao jednu ratu za koju su mi se osobno ispričali da je višak ( Znači ugovor na 24mj, a došla je 25. rata ). 

Sad me zovu ovi iz Prima Solvent-a i traže da im platim. 

Mene zanima, kolika su legalna prava takvim poduzećima ? Da li oni mogu legalno podići tužbu i sjesti mi ovrhom ?

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Nije ovdje problem u Prima Solventu, već u T-Comu koji im je ustupio ugovorom o cesiji nepostojeći dug. Kontaktirajte T-Com i tražite da Vam se očituju sukladno Zakonu o obveznim, odnosima točnije sukladno čl. 82. kome su ustupili i koji točno dug.

Jasno mi je to. Sa T-comom sam već pričao i rekli su mi da je ta 25-ta rata bila pogreška. I dalje imam neke usluge od T-Coma i nemam nikakvih problem.

 Samo pitam da li ima Prima Solvent kao tvrtka mogućnost dizanja prisilne naplate ? Koliko sam čitao oni su izvan sudska naplata, znači dosađivanje pozivima, prijetnje u slučaju većih dugovanja. 

Ja ih mogu ignorirati nije mi problem, mene samo zanima da li postoji mogućnost sudske parnice ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, masterdisaster je napisao:

Jasno mi je to. Sa T-comom sam već pričao i rekli su mi da je ta 25-ta rata bila pogreška.

Pogreška koju su oni prodali drugome i na kojoj su zaradili, pa se Vi dokazujte.

Prije 14 minuta, masterdisaster je napisao:

 Samo pitam da li ima Prima Solvent kao tvrtka mogućnost dizanja prisilne naplate ?

Ima, jer su očito od T-Com kupili dug, za kojega Vi trebate dokazati da ne postoji. 

Prije 16 minuta, masterdisaster je napisao:

Ja ih mogu ignorirati nije mi problem, mene samo zanima da li postoji mogućnost sudske parnice ?

Postoji mogućnost ovršnog postupka, a bez pismenog očitovanja T-Coma da su prodali nepostojeći dug, nećete uspjeti dokazati da dug ne postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, Borbena7 je napisao:

Pogreška koju su oni prodali drugome i na kojoj su zaradili, pa se Vi dokazujte.

Ima, jer su očito od T-Com kupili dug, za kojega Vi trebate dokazati da ne postoji. 

Postoji mogućnost ovršnog postupka, a bez pismenog očitovanja T-Coma da su prodali nepostojeći dug, nećete uspjeti dokazati da dug ne postoji.

Znači meni preostaje otići u T-Com i tražiti pismenu potvrdu. Ukoliko je ne dobijem, čekati ću sudsku ovrhu i to za račun od 120kn+1000kn sudskih troškova ? S time da sad Prima Solvent traži 300kn jer je u to pribrojana kamata i ne vraćena oprema ( router ), koji je vraćen i za kojeg imam potvrdu da je vraćen od strane pošte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, masterdisaster je napisao:

Znači meni preostaje otići u T-Com i tražiti pismenu potvrdu.

Upravo tako i tražite da u toj potvrdi precizno navedu da se radi baš o tom dugu iz ugovora o cesiji. Kad dođete do potvrde, onda ste sigurni da Vam u ovršnom postupku ništa ne mogu. Također čuvajte tu potvrdu o povratu opreme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, masterdisaster je napisao:

Znači meni preostaje otići u T-Com i tražiti pismenu potvrdu.

da,to je najjednostavnije...ili ako oni neće dati onda se morate dobro pripremiti za sud da je to plaćeno....znači uplatnice ,datum raskida ugovora da dokažete da se točno prekinuli ug. na 24 mjeseca itd ....npr. vi kažete da je ugovor na 24 mjeseca,a dobili ste 25 ratu....ugovor je na minimum 24 mjeseca ,a traje sve dok vi ne raskinete ugovor.....tako da i na taj datum pripazite jer ako ste raskinulli ugovor nakon 25 mjeseci ,onda je 25 rata "legalna"..

nadalje ,ovdje se može dogoditi i problem da li ste vi iskoristili žalbe....prije nego je prodan dug vjerojatno ste dobili račun za 25 ratu,a pošto niste platili onda je "prodan"..itd..pitanje je da li ste se vi žalili na taj račun i da li je žalba usvojena ...

prije 2 sati , masterdisaster je napisao:

Ja ih mogu ignorirati nije mi problem, mene samo zanima da li postoji mogućnost sudske parnice ?

ne možete ih ignorirati....poslat će ovrhu i ako se ne žalite naplatit će se ...ako se žalite idete na sud..znači bez ignoriranja...ili to platite što traže da izbjegnete ovrhe i troškove ili morate biti spremni na sud..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija