Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

marija m

Ostavinska rasprava

Preporučene objave

Moj suprug je umro prije svojih roditelja. Njegovim nasljednicima smo proglašeni  naša djeca i ja kao supruga,Nedavno je umrla njegova majka. Njena kćerka , sestra mog pok. supruga, je prijavila kod matičara samo sebe i moju djecu kao nasljednike. Imam li ja pravo na nasljedstvo ? Napominjem, nije mi važna imovina, ako kojim slučajem imam pravo  na nju to bi sigurno ostavila svojoj djeci,Mislim samo da se nije poštivao zakon, a to je da sam i ja trebala biti navedena kao nasljednik .

Hvala za odgovor

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nemate pravo na svoj dio, jer su potomci umrle osobe i bračni drug prvi u red nasljeđivanja i nasljeđuju na jednake dijelove. Dio ostavine koji bi izvorno naslijedio Vaš pokojni suprug sada nasljeđuju njegova djeca, kao unuci umrlog i to na jednake dijelove. I tako se ide redom sve dokle ima potomaka umrlog.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad