Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Kukunka33

Svea ekonomi ovrha i osobni stečaj

Preporučene objave

Poštovani, 

prije nekoliko dana dobila sam na kućnu adresu na kojoj ne živim 15 god. obavjest od Svea ekonomi da sukladno ugovoru o cesiji sa RBA za kredit od prije više od 10 god. gdje sam su dužnik njima dugujem više od 200 000 kn. Ranije me nisu nikad kontaktirali u vezi dugovanja po navedenom kreditu. Ja sam inače blokirana na Fini 10 godina zbog drugih ovrha. Ne znam napamet sad bez očevidnika o kolikim se iznosima radi. Zaposlena sam na određeno i imam ispod prosječna primanja. Fina mi uzima 1/4 primanja za ovrhe, ostatak primam na zaštićeni račun. Dali mi savjetuje pokretanje osobnog stečaja s obzirom da ovim tempom neću nikada otplatiti dugove. Ne posjedujem ništa od nekretnina i pokretnina. Oprostite zbog poduzeg pitanja. Šaljem Vam u prilogu ovo što su mi poslali. Hvala svima unaprijed! 

received_464777717484997.jpeg

Uređeno od Kukunka33
Skrivanjem osobnih podataka

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 1 sat, Kukunka33 je napisao:

Dali mi savjetuje pokretanje osobnog stečaja s obzirom da ovim tempom neću nikada otplatiti dugove.

otiđite u Finu i razgovarajte sa djelatnikom za stečajeve i ovaj dug također spomenuti....ako ispunjavate uvjete i takva je situacija mislim da bi trebali ići tim putem rješavanja svojih dugova

Podijeli ovu objavu

Ja se slažem: ako nemate nekretnine za prodati kojima bi podmirili dugove, ako nemate načina za steći dodatne prihode koji bi išli u otplatu dugova, osobni stečaj je put kojim biste trebali ići, jer ćete svakoga mjeseca davati po 1/4 svojih primanja, a dug će zbog kamate sve više rasti, i tu jednu četvrtinu ustvari bacate u bunar. Ovako ćete i dalje vrlo vjerojatno plaćati tu 1/4, a svi dugovi će Vam nakon 5 godina kušnje biti izbrisani kao nenaplativi (naravno, ako se budete u tih 5 godina ponašali kao pošten potrošač).

Podijeli ovu objavu

Svakako prije pristupanja u poslovnicu Fine pogledajte Zakon o stečaju potrošača. U Vašem slučaju bi se primjenjivao od čl. 1. do čl. 79., tako da uopće vidite kakav je postupak i da možete pratiti izlaganje osobe na Fini i parirati joj sa pitanjima koja su za Vas bitna tj. da dobijete što bolju sliku cijelog postupka, jer ljudi često olako pristupaju ne znajući o čemu je uopće riječ, i koliko je postupak dugotrajan.

Evo link za Zakon o stečaju potrošača

https://www.zakon.hr/z/825/Zakon-o-stečaju-potrošača

Podijeli ovu objavu

Hvala svima na odgovorima. Borbena, možete mi molim pojasniti članak 5 ovog zakona gdje navodi da je stečaj moguć samo ukoliko je potrošač nesposoban platiti tj. ako najmanje 90 dana ne može ispuniti jednu ili više dospjelih obaveza u iznosu od min. 30 000kn. Što bi moglo biti upitno u mom slučaju? To što sam zaposlena ili iznos ukupnih potraživanja? 

Podijeli ovu objavu

Prije 38 minuta, Kukunka33 je napisao:

Što bi moglo biti upitno u mom slučaju? To što sam zaposlena ili iznos ukupnih potraživanja? 

Bitno je da imate više od 90 dana evidentirano u očevidniku redoslijeda osnova za plaćanje iznos veći od 30.000,00 kn na ime dospjelih obveza. 

Podijeli ovu objavu

prije 7 sati , Kukunka33 je napisao:

Bila na Fini, može mi netko pojasniti šta ovo znači 

To znači da su sve ove ovrhe zbog nemogućnosti naplate isknjižene iz Fininog očevidnika i da ne čekaju u redu za naplatu.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad