Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

petar1986

Neplaćeni dopust

Preporučene objave

Poštovani,

Imam upit koji se odnosi na člank 87. ZOR-a, ako poslodavac odobri neplaćeni , da li za vrijeme kad sam na neplaćenom imam pravo raditi na pola radnog vremena na ugovor o djelu kod drugog poslodavca?.

Gdje bi se moglo pronaći tumačenje istog?.

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_07_93_1872.html

Unaprijed hvala.

Lp,

Neplaćeni dopust

Članak 87.

(1) Poslodavac može radniku na njegov zahtjev odobriti neplaćeni dopust.

(2) Za vrijeme neplaćenoga dopusta prava i obveze iz radnog odnosa ili u vezi s radnim odnosom miruju, ako zakonom nije drukčije određeno.

Uređeno od petar1986

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 48 minuta, Borbena7 je napisao:

S kojim obrazloženjem ste od poslodavca tražili i ishodili neplaćeni dopust?

I ovo bi bio link za trenutno važeći Zakon o radu 

https://www.zakon.hr/z/307/Zakon-o-radu

Poštovani moderatore  Borbena7,

Još nisam zatražio neplaćeni dopust i ako sam zaposlenik državne uprave, planiram obrazložiti zahtjev temeljem zdravstvenog stanja osobe za koju se moram skrbiti.

Ali u međuvremenu moram nešto i stvoriti (zaraditi osnovne financije) , stoga moj upit se odnosi na  mogućnost da radim na ugovor o djelu.Lp

Podijeli ovu objavu

I ako imate pisano odobrenje da radite dodatni posao (u suprotnom bi Vas netko mogao prijaviti). Jer pišete da ste državni službenik. Nekako mi to ne ide zajedno - neplaćeni dopust i dodatni posao. S ljudske strane razumijem što govorite, samo Vas upozoravam - nažalost, svi znamo da među kolegama imamo svakakve.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad