Jump to content

Visina Mirovine okvirno za poznavatelje matematike :)


a sto sada

Preporučene objave

Suborci ili supatnici Pozdrav!

 

Čitam ja sve ove forume ,jenadžbe formule tablice i šta više čitam to manje kužim(ipak sam ja bio pandur,a jednom pandur uvik pandur)   pa slijedom svega ja bih molio poznavatelje tematike da mi daju okvirno neke brojke  moje mirovine ..ali da dam neke elemente od kojih možete mi pomoći:

Dragovoljac sam od 1991.godine. imam cijeli rat iza sebe  i neke godine kao DVO

Krenuo sam iz MUP-a pa preko 4 GBR i karijeru zavrsio u jednoj postrojbi Vojne policije u činu narendika,zapovjednik desetine...naglasak je da bar 10 godina sam dočasnik i zapovjednik

Umirovljen sam po članku 6a   trenutačna mirovina iznosi 3400.00 kn   Imam privremeni status HRVI 20%    osobnu invalidninu od 114 kn.  prije rata imam 11 mjeseci staza.. i nalaze 8 različitih specijalista.   To je konstanta i realno stanje.

Ako i kad bude trajno priznat status HRVI  koliku mirovinu mogu ocekivati?

Nastavno  u tijeku je postupak dobivanja potvrde o stradavanju iz 1995 godine.imam svu dokumentaciju (ljecnicku o stradavanju) osim potvrdu saniteta ili zapovjednika o događaju.trenutno se vodi postupak da dobijem tu potvrdu jer sa njom navodno bih isao direktno u traju HRVI mirovinu(ozljeda krazljeznice  i posljedični problemi )  imam i novu dokumentaciju.

Ako uspijem dobiti tu potvrdu i bude mi priznato trajno    kakva je onda matematika   ja ocekujem najmanje 30% s osnove ozljede  

I na kraju nevezano uz rat imam 80% invalidnost zboh zlocudnok karcinoma  trajno.

 

Molim stovane suborce da malo bace pogled na napisano i ako mogu daju mi neke brojke     za sva dodatna itanja stojim na raspolaganju

 

ZDS

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega i ja sam bio policajac od ove godine umirovljenik prema članku 6 DVO i PS, stvarno mi je iskreno žao zbog svega što ste proživili i što proživljavate ali niste dali neke relevantne činjenice koje su potrebne poštovanom profesoru da bi okvirno izračunao kolika bi vam bila buduća invalidska mirovina kada jednom dobijete rješenje HRVI za trajno. Svi ti podaci nalaze vam se na tabeli iza rješenja iz mirovinskog. Znači radi se o tome da je potreban datum rođenja, ukupni radni staž,prosiječni vrjedonosni bod, koliko dana borbenog sektora, zadnje zvanje ili čin s kojim ste otišli u mirovinu da li imate status dragovoljca. Ako to napišete ili fotkate tu tabele onda vam poštovani prof. donekle može pomoći u izračunu buduće invalidske mirovine. Naravno ima još tu puno faktora da bi se moglo izračunati kao s kolikim postotkom HRVI bi išli u mirovinu i odnos radne nesposobnosti prof. opća i omjer udjela u mirovini rat/mir, ali neka najniža početna bi se mogla izračunati ako će te za nekih 3 godine ili 2022 godine imati HRVI za trajno. 

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala kolega na pripomoci oko podataka koje sam izostavio.

dakle rođen 1969 godine radni staz 1 godina civilnog staza pa od 1991 do 2007 godine neprekidno unutar sustava MUP-a ili HV

benefeciran staz kao mnogima .Imam status dragovoljca.

Zvanje kod umirovljenja i čin je  Narednik-zapovjednik desetine.na žalost riješenje sa vrijedonosni bod  nemam vise kod sebe,vjerovali ili ne spalio sam sve sa spomenicama odlikovanjima u jednoj epizodi polupanih lončića.  ali misim da mogu dobiti negdje taj izračun ako je neophodno,  Ovo omjer rat-mir.  mojom logikom ne znam    prvo lijecenje po psihijatru pocinje vec 91 kod prve likvidacije nepr vojnika  i traje u nekom kontinuitetu sve do danasnjeg dana..

Karcinomm znam da ne igra nikakvu ulogu po pitanju mirovine i statusu HRVI  ali nalazi neurologa i neurokirurga kazu da se radi o tezoj ozljedi,operativan zahvat neophodan...vec sada u nalazima pise da nisam radno sposoban za napore(nekada imao 124 kg  sada 89kg)

To je sve sto sada mi pada na pamet...a pamet mi zadnje godine nije jaca strana moram priznati :(

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega pokušajte u mirovinskom da vam kopiraju ili izdaju rješenje koje će te zatražiti uz zahtjev da ne posjedujete staro a koje se zagubilo zbog velikog protoka vremena pa ćemo vam onda pokušati pomoći. Ovako bi bilo stvarno neozbiljno nagađati jer  se radi o vašoj egzistenciji a sve relevantne podatke posjedujete na tom rješenju a koji mogu pomoći pri točnijem okvirnom izračunu. Ako uspijete to riješiti mi smo tu i pokušat ćemo vam pomoći. Lijep pozdrav i ugodan ostatak dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!!

Nisam došao do svih parametara za izračun mirovine  ali dva podatka imam  dakle ukupan staž    je 23 godine,6 mjeseci,23 dana

Vrijed Bod je..62.7833

imam 100 dana rata ako je to preduvjet   ali ima puno vise u relanom stanju.

omjer rat mir     to navodno tek po vjestacenju kad bude trajno ili sa osnovu PTSP ili Ozljede Kralježnice  

Može li ovo pomoći da se dobije neki okvirni iznos sa minimalnim stupnjem HRVI.

 

Bio bih zahvalan na pomoci.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega ovo 62.7833 je koliki vam je OSOBNI BOD SMANJENE MIROVINE...znači to je osobni bod koji vam se smanjio za onih kosorčinih 10% prije toga ste imali smanjenje po čl. 9a zakona DVO i PS. Prema podacima kada ste rođeni, koliko staža imate i koliki vam je vaš osobni bod mogu samo nagađati koliki vam je PROSIJEČNI VRIJEDONOSI BOD...Ali eto uz malo matematike mogu vam okvirno reći da bi vaša mirovina s omjerom 20/80 rat/mir, vijerovatno preko 14400 dana u borbenom sektoru (dodatak 30%), status dragovoljca (10%), čin narednika bila profesionalna nesposobnost 300 veća nego sad, a opća nesposobnost oko 1200 veća nego sad. To nije pravi približni izračun jer nam je nepoznat vas PROSIJEČNI VRIJEDONOSI BOD. Prilažem vam jedan primjer izračuna mirovine od jednog kolege ovdje sa legalisa. Lijep pozdrav.

59a8243b04fa3_5001.jpg.74f85704fbb839b3b2d5eaff25f5ac1e.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvalujem na ovom iscrpnom odgovoru,one navedene parametre sam dobio putem telefona a kompletan obracun kao tablica u prilogu biti ce poslana naknadno...omjer rat/mir tek nakon zadnjeg vjestacenja  

Jedino nisam dobro razumio  spominjete  300 i 1200  mislite na kn ili? 

 

u svakom slucaju hvala na suradnji i pomoci :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Omjer rat mir će vam biti poznat kada dobijete HRVI rješenje za trajno i kada budete išli na novi izračun mirovine...napisao sam vam 20/80 jer je to najmanji omjer pa stoga svaki veći čini vam i mirovinu veću. Da otprilike 300 ili 1200 kn veća ali kad dobijete tabelu pošaljite pa će vam poštovani PROF moći puno preciznije izračunati ovo sam ja ovako pokušao izračunati, pa nemojte uzimati zaozbiljno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cim dobijem tablicu   objaviti cu je ..mada moram reci da  iskreno ovaj primjer  i iznos me malo obeshrabrio   kad vidim da obicni vojnici imaju po 6-7000 kn   a ja ne bih cca 5000 sa osobnom invalidninom   baca u depru....ali na kraju se mrtvi broje...nadam se vecem postotku na osvi ozljede kralježnice         no strpljen spašen

svakako hvala jos jednom  

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , a sto sada je napisao:

Cim dobijem tablicu   objaviti cu je ..mada moram reci da  iskreno ovaj primjer  i iznos me malo obeshrabrio   kad vidim da obicni vojnici imaju po 6-7000 kn   a ja ne bih cca 5000 sa osobnom invalidninom   baca u depru....ali na kraju se mrtvi broje...nadam se vecem postotku na osvi ozljede kralježnice         no strpljen spašen

svakako hvala jos jednom  

 

Da li ste te " obične vojnike" pitali kada su ( godina) otišli u mirovinu i kolika je ona bila ? ove ili prošle sigurno nisu i da im je izračun 5 -6000 kuna ( i još sa sigurno sa omjerom 20 / 80 ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti "moji" vojni policajci su isli u mirovinu do 2005 godine....sve mahom PTS  30-40%   ukupnog staža mogu imati samo manje jer smo svi bili u godinu dvje razlike po starosti odnosno rođenju. npr  obican vojnik vozač ima danas 6500 kn mirovine,

Ovo sto je islo kasnije mirovine su znatno manje .....neki spominju cak i dragovoljački dodatak...to je za mene SF sfera :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , a sto sada je napisao:

Ti "moji" vojni policajci su isli u mirovinu do 2005 godine....sve mahom PTS  30-40%   ukupnog staža mogu imati samo manje jer smo svi bili u godinu dvje razlike po starosti odnosno rođenju. npr  obican vojnik vozač ima danas 6500 kn mirovine,

Ovo sto je islo kasnije mirovine su znatno manje .....neki spominju cak i dragovoljački dodatak...to je za mene SF sfera :)

Mogli su policajci imati i 20% rvi ali su sigurno imali opću mirovinu i najmanje 70% vojnog dijela mirovine, što uz čin daje veliku osnovicu a samim time i "izračunatu" početnu mirovinu.i sada od najmanje 15 godina povećanja mirovina ( 2 x 75 kn.minimum x 15 godina) dolazimo do cifre 6 -7000 kuna.

Dragovoljački dodatak sam i zaboravio da je postojao ( koliko godina se ne isplačuje).ali je zato koeficijent za dragovoljce povećan na 1,85.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega stvarno ne znam po kojoj matematicci su oni obracunati jer nisam imao namjeru ici u mirovinu,zdrava logika nalaze da bi kao trebali mi sa vecim stazom proci bolje   ali matematika je egzantna znanost,omjeri postotci   svi skrivaju kao zmija noge

ja znam da imam duplo manju mirovinu od njih  a ostao sam raditi najmanje 10 godina iza njih sa istom bolescu   ozljedom   

i ako sve prođe pozitivno   opet necu bit ni blizu nareniku u mirovini koji je isao npr  2001 god    

To nas je kaznilo sto nismo kao balavci isli u mirovinu.......

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , a sto sada je napisao:

Kolega stvarno ne znam po kojoj matematicci su oni obracunati jer nisam imao namjeru ici u mirovinu,zdrava logika nalaze da bi kao trebali mi sa vecim stazom proci bolje   ali matematika je egzantna znanost,omjeri postotci   svi skrivaju kao zmija noge

ja znam da imam duplo manju mirovinu od njih  a ostao sam raditi najmanje 10 godina iza njih sa istom bolescu   ozljedom   

i ako sve prođe pozitivno   opet necu bit ni blizu nareniku u mirovini koji je isao npr  2001 god    

To nas je kaznilo sto nismo kao balavci isli u mirovinu.......

 

Matematika je uvijek ista.Tvojih 20 % vojnog uvijek će biti manje od njihovih 70% vojnog.

Moraju Ti pokazati rješenja da usporediš izračune mirovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija