Jump to content

Kupoprodaja nekretnina


zippfer

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Imam problem, vezano uz kupoprodaju nekretnina.

Naime, 16.04.2019. sam prodao seosko imanje, kuću, garažu, i nekoliko parcela zemlje susjedu.

Dogovor, kao i ugovor napravljen kod odvjetnika, ovjeren kod javnog bilježnika, je bio da mi pola novca uplati odmah, a pola do 31.10.2019.

I tada je došlo do problema, za prvi dio novca me zavlačio cca 2 mjeseca, da bi mi na kraju taj prvi dio uplatio na dva puta.

Bojim se da bi opet moglo doći do problema, s obzirom da mi od zadnje uplate, u 6. mjeecu ne odgovara ni na pozive ni na poruke, sve poruke sam mu slao na Viber, i vidim da su sve pročitane ali odgovora nema, i naravno - ništa od toga nisam obrisao.

Sad mene zanima, koje su moje mogućnosti ukoliko ne uplati novac do datuma koji stoji u ugovoru.

Obavijestio sam ga i dao mu do znanja da ne mogu i neću čekati ni dana nakon datuma u ugovoru i da ću poduzeti sve što je u mojoj moći da se to nekako riješi.

Dali ja mogu išta poduzeti putem odvjetnika, ili moram možda dizati sudsku tužbu?

Hvala Vam na pomoći i Vašem vremenu!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Matrix hvala na pomoći!

Rok za isplatu je naveden u ugovoru, i rok je 31.10.2019. Otići ću sutra ili u ponedjeljak kod odvjetnika da on to pogleda i pripremi unaprijed sve što je potrebno, ukoliko 01.11. novci nisu uplaćeni, odmah ide sudska tužba.
Poznavajući praksu našeg pravosuđa, vjerojatno će taj postupak potrajati...
Dali imam pravo na kakve zatezne kamate u tom slučaju?

Velika hvala još jednom na pomoći!

uređeno: od zippfer
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija