Jump to content
Sign in to follow this  
MladenSag

Otkaz kao tehnološki višak i otpremnina

Preporučene objave

Poštovani,

Dobio sam otkaz kao tehnološki višak, imam 21 godinu radnog staža. Interesira me koje sve korake i u kom roku moram poduzeti kako bih ostvario pravo na svoju otpremninu.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, malicovjek je napisao:

Pa u rjesenju o otkazu morao bi vam pisati iznos otpremnine i rok (datum) kad bi vam otpremnina trebala biti isplacena.

U rješenju nema ni spomena o otpremnini, samo o posljednje dvije plaće. Znači, koji je daljnji postupak? 

Podijeli ovu objavu

Prije ili prilikom urucenja otkaza nisu vam vam nista iz pravne ili kadrovske sluzbe govorili o otpremnini niti ste ih vi pitali vezano za otpremninu.

Napisite prvo prigovor poslodavcu i pitajte za otpremninu, ako u  "kolektivnim ugovorom, pravilnikom o radu ili ugovorom o radu" vase firme nije određeno drukcije, ukupan iznos otpremnine ne moze biti veci od sest prosjecnih mjesecnih placa koje je radnik ostvario u tri mjeseca prije prestanka ugovora o radu.

Clanak 126., ZOR-a, na koji se pozovite u prigovoru.

Podijeli ovu objavu

prije 9 sati , malicovjek je napisao:

Prije ili prilikom urucenja otkaza nisu vam vam nista iz pravne ili kadrovske sluzbe govorili o otpremnini niti ste ih vi pitali vezano za otpremninu.

Napisite prvo prigovor poslodavcu i pitajte za otpremninu, ako u  "kolektivnim ugovorom, pravilnikom o radu ili ugovorom o radu" vase firme nije određeno drukcije, ukupan iznos otpremnine ne moze biti veci od sest prosjecnih mjesecnih placa koje je radnik ostvario u tri mjeseca prije prestanka ugovora o radu.

Clanak 126., ZOR-a, na koji se pozovite u prigovoru.

hvala

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this