Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

fove

Rad na crno i još par stvari

Preporučene objave

Pozdrav,

Prije otprilike godinu dana sam stupio u kontakt s direktorom jedne firme koji me je odlučio zaposliti, međutim uz preduvjet da se povuče poticaj za prvo zaposlenje i da će me tek tada prijaviti, kada Zavod pusti poticaj.
Međutim, ja sam počeo raditi i prije tog i 6 mjeseci sam proveo na tom radnom mjestu bez prijave, a plaću su mi isplaćivali tako što bi donosio studentske ugovore prijatelja/poznanika koji bi mi poslje proslijedili taj isti novac koji je uplaćen njima od strane te firme.
Računovodstvo je imalo preventivni mehanizam u slučaju radne inspekcije, tako da bi mi dali na početku svakog mjeseca da potpišem fiktivni ugovor o djelu te bi se na kraju mjeseca isti uništio.

Zanima me postoji li za ovo kakva osnova za tužbu firme i koja su prava ili zakoni tu prekršeni?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ako ćete prijaviti poslodavca inspekciji rada i svjedočiti protiv njega o ovim rabotama, ima tu milijun prekršaja i kaznenih djela, od utaje poreza, od krivotvorenja isprava i sl., no postoji mogućnost da ćete i sami odgovarati kao sudionik, kao i osobe koje su Vam izdavale lažne studentske ugovore.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad