Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Rory19

Odricanje prava na plaću

Preporučene objave

Pozdrav!

Nakon što sam odlučila dati otkaz u jednoj firmi, poslodavac me gotovo natjerao da potpišem izjavu kako se odričem svoje plaće za zadnji mjesec.

Naime, prijetilo mi se tužbama budući da ima odvjetnika u obitelji, izjavom koju sam potpisala a nikad dobila svoj primjerak i tako dalje.

Zanima me mogu li nekome prijaviti ovaj slučaj gdje sam morala potpisati izjavu o odricanju plaće ili što mi je činiti?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Tako je.

I još nešto - prava na plaću se ne možete odreći, tako da taj papir koji ste potpisali poslodavcu ne vrijedi ništa. I dalje je u obvezi isplatiti Vam plaću. Jer inače bi ispalo da ste zadnji mjesec radili na crno. Dakle, neisplata plaće je protuzakonita, a i rad na crno. Nemojte se bojati prijaviti ga ako Vam ne isplati zadnju plaću (nemojte prijavljivati to da ste nešto potpisali, jer po tom pitanju se ne može ništa, koncentrirajte se na pitanje isplate plaće, da li će biti/je bilo ili ne).  Nemate što izgubiti. Neće Vas tužiti jer zna da nema za što. Pogotovo ako zbilja ima i odvjetnika, taj pogotovo zna da je sve samo pokušaj da Vas se zastraši. Jedino što napominjem da inspekcija rada može "utjerati" samo isplatu minimalca, ako imate ugovorom ugovoren veći iznos plaće od toga to bi ga morali privatno tužiti.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad