Jump to content

Osiguranje banke


marabubamara34

Preporučene objave

Poštovani,

zanime me je li netko čuo za izjavu koju potpisuje prodavatelj prilikom prodaje nekretnine u kojoj dopušta banci preko koje će ići kredit i isplata da se upiše na nekretninu kao osiguranje. Ni sama ne znam o čemu se radi pa ne znam jesam li dobro objasnila. U banci su mi objasnili da najprije sa svim ugovorima idemo kod JB pa u gruntovnicu pa tek onda ide isplata. Nekako mi je to i logično, ali mojoj prodavateljici valjda nije pa me pitala za tu izjavu i bojim se da će mi opet praviti probleme. 

Hvala unaprijed na odgovoru!

Lp,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima, to mi je sve jasno. Ali prodavateljica kaže da ona mora potpisati Izjavu kojom daje banci dopuštenje da se upiše na nekretninu. Kakva je to izjava, nemam pojma. Je li ona dio kupoprodajnog ugovora? Sve koje pitam nemaju pojma. Bojim se da će mi praviti probleme, kao što već pravi u vezi nekih drugih stvari. 

 

I još jedno pitanje: postoji li zakonski propisano razdoblje dokad se ona mora iseliti iz stana?

Ona kaže da postoji,ali ne zna koje je. Svi drugi kažu da ne postoji te da je to stvar našeg dogovora. Kaže ona da to ne smije biti na dan isplate. :-?  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, marabubamara34 je napisao:

Ali prodavateljica kaže da ona mora potpisati Izjavu kojom daje banci dopuštenje da se upiše na nekretninu.

Naravno da mora potpisati prodavatelj, jer se radi o upisu tereta (hipoteke) na njegovoj nekretnini. Vi nikako ne možete potpisati ovu izjavu, jer realno ta nekretnina još uvijek nije u Vašem vlasništvu. 

prije 1 sat, marabubamara34 je napisao:

Kakva je to izjava, nemam pojma. Je li ona dio kupoprodajnog ugovora?

Recimo, da je ova izjava dio kupoprodajne procedure kada koristite kredit.

prije 1 sat, marabubamara34 je napisao:

postoji li zakonski propisano razdoblje dokad se ona mora iseliti iz stana?

Ovo je Vam prepušteno na volju, odnosno to svakako ugovorite kupoprodajnim ugovorom, jer bi se ta priča iseljenja mogla razvući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija