Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

marabubamara34

Osiguranje banke

Preporučene objave

Poštovani,

zanime me je li netko čuo za izjavu koju potpisuje prodavatelj prilikom prodaje nekretnine u kojoj dopušta banci preko koje će ići kredit i isplata da se upiše na nekretninu kao osiguranje. Ni sama ne znam o čemu se radi pa ne znam jesam li dobro objasnila. U banci su mi objasnili da najprije sa svim ugovorima idemo kod JB pa u gruntovnicu pa tek onda ide isplata. Nekako mi je to i logično, ali mojoj prodavateljici valjda nije pa me pitala za tu izjavu i bojim se da će mi opet praviti probleme. 

Hvala unaprijed na odgovoru!

Lp,

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima, to mi je sve jasno. Ali prodavateljica kaže da ona mora potpisati Izjavu kojom daje banci dopuštenje da se upiše na nekretninu. Kakva je to izjava, nemam pojma. Je li ona dio kupoprodajnog ugovora? Sve koje pitam nemaju pojma. Bojim se da će mi praviti probleme, kao što već pravi u vezi nekih drugih stvari. 

I još jedno pitanje: postoji li zakonski propisano razdoblje dokad se ona mora iseliti iz stana?

Ona kaže da postoji,ali ne zna koje je. Svi drugi kažu da ne postoji te da je to stvar našeg dogovora. Kaže ona da to ne smije biti na dan isplate. :-?  

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, marabubamara34 je napisao:

Ali prodavateljica kaže da ona mora potpisati Izjavu kojom daje banci dopuštenje da se upiše na nekretninu.

Naravno da mora potpisati prodavatelj, jer se radi o upisu tereta (hipoteke) na njegovoj nekretnini. Vi nikako ne možete potpisati ovu izjavu, jer realno ta nekretnina još uvijek nije u Vašem vlasništvu. 

Kakva je to izjava, nemam pojma. Je li ona dio kupoprodajnog ugovora?

Recimo, da je ova izjava dio kupoprodajne procedure kada koristite kredit.

postoji li zakonski propisano razdoblje dokad se ona mora iseliti iz stana?

Ovo je Vam prepušteno na volju, odnosno to svakako ugovorite kupoprodajnim ugovorom, jer bi se ta priča iseljenja mogla razvući.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad