Jump to content
matrix777

Podjela bračne stečevine

Preporučene objave

Naime, radi se o slučaju gdje je podjela bračne stečevine sporazumna, odnosno ići će na način da se jednom bračnom drugu isplaćuje određen iznos kroz period od 2god za nekretninu koju drugi bračni drug zadržava.

Odvjetnik je rekao da će to rješiti "preko suda" te su bračni drugovi potpisali punomoći no rekao je da čeka da se zakaže termin na sudu.

Mene zanima na koji način će se to rješiti? Zar se nije moglo potpisati takav ugovor i predati u ZK odjel? To će sada biti neko ročište ili što? 

Provjerio sam ZK uložak i još uvijek nije aktivna plomba, ili još uvijek ne treba ni biti? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ne znam radi li se o tome da je to jeftinija opcija za bračne drugove nego sastav i provedba ugovora, no i meni se čini da je to bilo moguće riješiti kroz ugovor i prijedlog za uknjižbu, odnosno izdavanje tabularne isprave u trenutku kad nekretnina bude u cijelosti otplaćena.

Podijeli ovu objavu

Prije 1 minutu, Ruby_Danderfluff je napisao:

Ne znam radi li se o tome da je to jeftinija opcija za bračne drugove nego sastav i provedba ugovora, no i meni se čini da je to bilo moguće riješiti kroz ugovor i prijedlog za uknjižbu, odnosno izdavanje tabularne isprave u trenutku kad nekretnina bude u cijelosti otplaćena.

Razumijem. Radi se o iznosu koji bi bio isplaćen u cijelosti sa "dospijećem plaćanja" zadnjim danom proteka 2 god.

Nije moj odvjetnik zato ne znam puno o tome, no ovo mi djeluje kao još skuplja opcija i bespotrebno kompliciranje i gubljenje vremena.

Podijeli ovu objavu

Jesu, to su mi bliski prijatelji i čuo sam priču od obje strane. Možda taj odvjetnik želi preko suda da bude "jače", odnosno da ima veću pravnu snagu. Oboje su dali punomoć istom odvjetniku uz prethodnu izjavu da žele tako. 

Da nema dogovora, išla bi tužba s jedne od strana, zar ne?

Podijeli ovu objavu

Ako smijem svoj slučaj iznijeti na temu podjele. Trebam neki savjet ili uputu kako postupiti,slučaj je slijedeći. Pred dvije godine sam digla stambeni kredit i kupila kuću koja stoji na mene, ja plaćam kredit i većinski dio sam uložila u sanaciju kuće ( za to postoje dokazi računi što sam ja kupila za ulaganje u kuću i što je on, moja suma je veća i u tom dijelu ako to išta znači). Oko kuće isto brinem ja. 7 mjeseci je on u sezoni, a 5 mjeseci boravi u kući,dakle radi kao sezonac. Isplatiti uskoro bivšeg supruga na žalost ne mogu pa me zanima kako to riješiti. Kredit moram isplaćivati još 8 godina.Da li on može uzeti samo pokretnine ili ? Napominjem,nikad nije dao ni za jednu ratu kredita a kamoli barem polovicu,pa me zanima kako i koja prava ja imam. Hvala.

Uređeno od Vindira

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad