Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Sign in to follow this  
jelenablazi1@gmail.com

Radni staž

Preporučene objave

- za "prijevremenu starosnu mirovinu" 60 godina starosti i 35 godina radnog staza uz penalizaciju - umanjenje mirovine (postotak umanjenja odredjuje se prema potrebnim nedostajucim godinama zivota do starosne mirovine)
- za "starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika" 60 godina starosti i 41 godina radnog staza (efektivni - stvarno ostvareni staz (uplaceni))
- za "starosnu mirovinu" 65 godina zivota i 15 godina radnog staza.

Za zene po prijelaznom periodu u 2019.god.

- "prijevremenu starosnu mirovinu" 57 godin i 4 mjeseca zivota i 32 godine i 4 mjeseca radnog staza - uz penalizaciju - umanjenje mirovine .

- "starosna mirovina" 62 godine i 4 mjeseca zivota i 15 godina radnog staza

Uređeno od malicovjek

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 55 minuta, jelenablazi1@gmail.com je napisao:

Hvala ..

Još jedno pitanje imam 55 god. ženska osoba sam 37 god. staža imam kada bi mogla ispuniti prve uvijete za mirovinu ?

Prema izmjenjenom ZOMO-u koji stupa na snagu od 01.01.2020.god.

- 2022.god. na dan kad navrsite punih 58 godina zivota, uz penalizaciji od 0,2% po mjesecu ranijeg odlaska u mirovinu u odnosu na uvijet potrebnih godina za punu starosnu mirovinu koja je za zene u 2022.god. 63 godine zivota, sto bi vama onda penalizacija - umanjenje iznosilo 60 mjeseci x 0,2% = 12 %.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this