Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

aka_ana

podnošenje zahtjeva temeljem zastare

Preporučene objave

Poštovani,

lijepo molim upute/savjet.

Naime, 2012 sud je presudio da platim HTu + parnični postupak (pravomoćna i ovršna odluka 14.02.2012). Uspješno sam našla jednu uplatu 05/2012, na žalost druga je bila sa rn-a u koji više nemam uvid. No, da bi situacija bila bolja, želim ponovo postati korisnik HTa i dobivam info kako postoji dugovanje prema njima.

Kako nisam dobila povratni info od Hanžekovića zašto je to aktualno, napravila sam uvid u sudskoj arhivi gdje u spisu ne postoje daljnje evidencije potraživanja ili izvještaja prema meni od dana pravomoćnosti.

Dakle moj upit je kome sve trebam podnijeti zahtjev za zastaru, prema kojim člancima i kojeg zakona? Iskreno smatram da mi je lakše ići putem zastare, nego istraživati gdje su te uplate, tj. zašto nisu rasknjižene na vrijeme!!!

Vjerujem u pravdu, no uz sve zakone koji postoje, jako se teško snalazim među njima, tako da sam zahvalna što postojite i olakšavate nam život!

Dali imate neki račun na koji se može uplatiti donacija?

Unaprijed zahvaljujem,

S poštovanjem, 

Ana

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ta sudska odluka je ovršna isprava i temeljem nje ovrhovoditelj može pokrenuti prisilnu naplatu, ali u ovršnom postupku, ne u parnici i zato u tom parničnom spisu nema daljnji potraživanja. Zastara na ovu odluku je 10. godina i to računajući od dana pravomoćnosti, a što bi značilo da nema zastare u Vašem slučaju. Ukoliko želite biti korisnik HT-a, i ukoliko ne želite biti ovršeni za ovaj dug, kontaktirajte OD i tražite specifikaciju duga na današnji dan i potom ukoliko nemate primjedbi izvršite uplatu.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad