Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Sandrina123

upit vezan za posjed zemljišta

Preporučene objave

Poštovani,

moja majka je u posjedu zemljišta sa još 3 vlasnika ( svaki ima četvrtinu ). Ostali suvlasnici ne žele se podijeliti te me zanima slijedeće - postoji li mogućnost da majka meni daruje zemljište koje posjeduje, te da se ja na isto upišem u katastru? Ja bih u tom slučaju taj svoj dio ogradila - da li je to moguće, ako nisu podijeljeni?

hvala unaprijed na odgovoru,

lp

SAndra

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 30 minuta, Sandrina123 je napisao:

postoji li mogućnost da majka meni daruje zemljište koje posjeduje

Majka može na vas prenijeti svoje pravo koje ima upisano u zemljišnim knjigama, a to znači suvlasnički dio u omjeru 1/4, koji u pogledu nekretnine u cijelosti nije točno određen. 

Nadalje ako majka drži u posjedu određeni dio nekretnine, to nikako ne znači da se radi o dijelu koji joj pripada, obzirom da vrijede pravila o suvlasništvu. 

Prije 41 minuta, Sandrina123 je napisao:

Ja bih u tom slučaju taj svoj dio ogradila - da li je to moguće, ako nisu podijeljeni

Ako postignete sporazum iz čl. 42 Zakona o vlasništvu i dr. stvarnim pravima. 

Rezume:

- Prenosom prava vlasništva nastaje singularna sukcesija, a to znači da po pitanju konkretne nekretnine vi stupate u pravni položaj koji je dotada imala vaša prednica. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad