Jump to content

Dug za doprinose direktora


Rio00

Preporučene objave

Poštovani,

Molim vas pomoć

Imam dug za doprinose kao direktora.D.o.o je bio od 2016.u mirovanju,ništa se nije radilo,a ja nisam znao da se doprinosi svejedno moraju plaćati.Sada kad sam dobio odgovor da ubiti očekujem rješenje za dug mene zanima dali znate koliko mjesečno zaračunavaju?Negdje sam pročitao na forumu da su ljudima računali po 8000 kn/mj.???

I još samo dva pitanja:

1.Dali mi porezna može legnuti za taj dug doprinosa na nekretninu u kojoj sam u suvlasništvu?

2.Dali ima neki slijed da prvo pošalju rješenje i čekaju 30 dana pa onda blokiraju račun,a tek onda zadnje sjedaju na nekretninu?ili nema pravila po tom pitanju?

Unaprijed zahvalan na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, čini mi se da je direktorska osnovica je oko 8.000,00 kn mjesečno, na tu osnovicu je oko 3.000,00 kn mjesečno doprinosa, ako se ne varam (ali uzmite ovo sa zrnom soli). Jeste li bili zaposleni negdje drugdje u tom periodu, odnosno jeste li bili obvezno mirovinsko osigurani po drugoj osnovi?

1. Da, jer je dug za doprinose Vaš osobni dug, a ne dug tog d.o.o.-a, s obzirom da niste bili zaposleni u njemu. 

2. Kao i bilo koji ovrhovoditelj. Prvo donesu rješenje o poreznoj obvezi, nakon toga na temelju tog pravomoćnog rješenja šalju opomenu, nakog toga rješenje o ovrsi, koje ne odgađa provedbu ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija