Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Rio00

Ovrha na imovini vanbračnog druga??

Preporučene objave

Poštovani,

Molim vas odgovor.

Trenutno sam obrtnik i več par mj.ne ide kako bi trebalo,skupilo se nešto neplaćenih računa i alimentacije za djete i 1.braka.Sada živim u vanbračnoj zajednici i zanima me dali može netko legnuti ovrhom za neplaćene obveze(moje,na moje ime) na kuća moje žene?Zbunjuje me jer kažu da je sve pa i obrt zajednicka stečevina ako nije drugačije određeno,po tom bi i kuća bila stečevina ako se tako gleda,a nebi htjeo njoj napraviti problem.Kuća koju spominjem je na njeno ime,sagrađena je za vrijeme trajanja zajednice(ako je to bitno).Dali ona zakonski može imati problema zbog mojih dugova i neplačene alim?Hvala unaprijed

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ovrhovoditelj bi prije pokretanja ovršnog postupka na nekretnini supruge trebao pokrenuti parnični postupak pred nadležnim sudom, a u kojemu bi tražio da se utvrdi kako je riječ o bračnoj stečevini, a ne isključivo o supruginoj imovini. Tek nakon uspjeha u ovom postupku bi mogao pokrenuti ovrhu na 1/2 Vašeg suvlasničkog dijela nekretnine.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad