Jump to content

Civilna dioba


Simba4

Preporučene objave

Vlasnik sam jedne polovine nekretnine. Moj brat je pokrenuo civilnu diobu nekretnine i unatoč nalazu sudskog vještaka kako je fizička dioba moguća, sud je donio odluku o civilnoj diobi. Javna drazba je zakazana za idući mjesec. Koliko razumijem, ja kao suvlasnikmimam pravo na sudjelovanje i pokušaj da kupim nekretninunna drazbi. Medjutim, drazba se odvija pomovršnom zakonu po kojem ovršenik, to sam ja, nema pravo kupiti nekretninu.

Uz to ne mogu naći informaciju da li ja moram uplatiti jamčevinu, naime ponovo, ovršni zakon kaže da ovršenik nema pravo na sudjelovanje.

unaprijed zahvalna za savjet i pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Dižem temu iz zaborava.

Kako provesti dražbu na civilnoj diobi?

Mislim, predstoji mi civilna dioba.

Suvlasnik sam nekretnine za koju nije moguće postići razuman dogovor o isplati sa ostalim suvlasnicima.

U njoj bi htio sudjelovati i otkupiti od drugih suvlasnika preostale dijelove vlasništva.

Pretpostavljam da u postupku sud utvrđuje vrijednost nekretnine (procjena).

Znam da moram uplatiti 10% te vrijednosti kao polog za sudjelovanje u dražbi, na račun FINE.

Ali, kako sudjelovati na dražbi? trebam li imati neki certifikat od FINE? Ako da, koji i kako ga nabaviti?

Sama dražba će biti oglašena na web-stranici FINA-e, zar ne?

https://ponip.fina.hr/ocevidnik-web/pretrazivanje/imovina

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija